Y

Yusuf Çim

Yusuf Çim Biyografisi

Yusuf Çim, 26 Eylül 1991 tarihinde İstanbul’da aslen Giresun Alucra’lı olan 3 çocuklu bir ailenin en minik çocuğu olarak doğmuştur. Bir ablası, bir abisi vardır. Babası eczacıdır. İlkokulu Cibali İlköğretim okulunda, ortaokulu Riyaziyeci Salih Zeki okulunda okudu. Beyoğlu Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinden Bilgisayar Programcılığı üzerine okuyarak mezun oldu. İstanbul Arel Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde öğrenimine devam etmektedir.
Lise yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyespor Paf takımında stoper olarak 2 yıl futbol oynadı. sonradan pilot takım olan Fatih Hilal Spor Kulübüne aktarma oldu ve 2,5 yıl sonra futbol kariyerini sakatlıktan dolayı noktaladı.

Yusuf Çim 2009 – 2012 yılları aralarında mankenlik yaptı. 2009 yılından itibaren Media Markt, Eti, Avea, Blast, İpragaz, Castrol gibi çoğu markanın ve FHM dergisi katalog çekimlerinde Fotomodellik yaptı. 2010 yılında Avea ve Gs Mobile ile 2011 yılında Aksiyon Dergisi reklamlarında oynadı. 14 Haziran 2011 tarihinde Demet Akalın’ın “Aşk” şarkısının klibinde, Ağustos 2011 tarihinde de yeniden Demet Akalın’ın “Sabıka” adlı şarkısının klibinde oynadı.

Modellik yaptığında birçok defileye çıktı, Fashion Week, Günsel Işık Halkası, Forever Young gibi defileler ve Damat, Kiğili, Tween, Ralp Lauren, Hatemoğlu, Polo,Mango, Marks&Spencer gibi meşhur markalar için podyuma çıkmıştır.

2011 yılında düzenlenen Best Model yarışmasında 2. oldu ve 2011 Best Model of Turkey Best Press(Basın 1.liği) kazandı. Aynı Zamanda şarkıcıdır.

2013 yılında “Olsun Bi Kere” adlı çıkardığı EP Albümüyle müziğe başladı. Şuana kadar Almanya’da 3, Belçika’da 1 konser verdi.

Yusuf Çim, 2014 yılının Aralık ayında Show TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Gazzeli genç bir kızın hayatının konu edildiği “Ezra’ adlı dizide başrol olarak Rüveyda Öksüz, İsmail Filiz, Serkan Şenalp, Zeynep Koltuk, Doğukan Polat, Asuman Dabak, Nurana Bagieva ile beraber oynadı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Yasemin Bozkurt

2 Nisan 2015 tarihinden itibaren Show TV‘de başlayan sunuculuğunu Yusuf Çim’in yaptığı “Piramit” adlı – İki takımın kıyasıya yarışacakları – müsabaka programında Evrim Akın ve Gökhan Yıkılkan yarışan koçu olarak ödev yapacaklar.

Yusuf Çim, 2015 yılında “Çilek Kokusu” adlı dizide Demet Özdemir, Ekin Mert Daymaz, Mahir Günşiray, Uğur Demirpehlivan, Murat Başoğlu, Laçin Ceylan, Mine Tugay ile birlikte oynadı.

2016 Yılbaşı akşamı Show Tv de yayınlanan ‘Sibel Can ile Yılbaşı Özel’ Programının sunuculuğunu yapmıştır

Ödülleri :
2014 – 20. MGD Altın Nesnel Ödülleri- En İyi Çıkış Yapan Usta

Albümleri :
2013 – Olsun Bi Kez

Filmleri ve Dizileri :
2019 – Hababam Sınıfı Her Yerde (Yakışıklı)(Sinema Filmi)
2019 – Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle (Emre Akın)(Sinema Filmi)
2018 – Mal Varlığı (Can Yiğit)(TV Dizisi)
2018 – Bana Bir Şarkı Söyle (Sinema Filmi)
2017 – İçimdeki Fırtına (Emre)(TV Dizisi)
2017 – Seven Ne Yapmaz (Ozan)(TV Dizisi)
2016 – Hanım Köylü (Ferit Değişmez)(TV Dizisi)
2015 – Çilek Kokusu (Burak) (TV Dizisi)
2014 – Ezra (Başkomiser Tek Tabanca Mustafa )(TV Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı