Z

Zehra Şener

Zehra Şener Biyografisi

Emekli Fen Bilgisi Öğretmeni ve Yemek Yemek Yazarı

Zehra Şener, 1959 yılında Mersin ilinin Tarsus ilçesinde doğmuştur. Ailesi memur olduğu için çocukluğu Tarsus, Eskişehir, Trabzon, Çorum ve son durak olan Bursa‘da geçti. Emekli Fen Bilgisi öğretmenidir. Bursa’da ikamet etmektedir.

Zehra Şener, yemek“Annem, Akdeniz ve Güneydoğu mutfağını bilirdi, Ege mutfağının da hakkını verirdi lakin en büyük ustalığı Osmanlı mutfağıydı. Annemin yaptığı “İmambayıldı”yı hala kimsenin elinden yiyemedim. Babamın turşu, zeytin ve konserve tarifleri en büyük mirasımdır.” Şeklinde özetlemektedir.

Zehra Şener, evli ve Ayşegül adında bir kız çocuk sahibidir.

Becel’in yarışmasında en pratik ve en hoş sunum yemekleri dalında ödüller aldı. Durum Gazetesi, Vip Bursa Dergisi, Sofra Dergisi ve daha birçok yerde tarifleri yayınlandı, onun dışarıya Birli Tv, Millet Tv ve Kanal D’nin Mutfağım programında çıkıp yemek tarifleri verdi.

Zehra Şener, Amerika ‘da yaşayan kızına ev yemeği yapması ve dinç beslenmesi için yemek yemek tariflerini göndermeye başlamış. Kızı da sevgili annesi için Annemineli isimli bloğu açarak bu tarifleri ölümsüzleştirmiş.

Zehra Şener, sandığında biriken tüm yemek yemek tariflerini bir kitapta biriktirmek nedeniyle, 2009 yılından beri blogu üstünde kendluşturmaya devam etmektedir. Yemek Yemek doymak için yok hoşgörü için yenilir, tat ve tat alma tadı için ise şükredilir diyen Zehra Şener, isteyenlerin okuyup, bir yerlere not ettiği tariflerini http://annemineli.blogspot.com.tr adlı blogundan paylaşmaya devam ediyor.

Eylül 2014 tarihinden bu yanlamasına TRT 1 ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan “Asıl Ocağı” programında yarışmacılara eğitmen anne olarak Meltem Açıkel, Zehra Şener ve Ümmiye Koçak görev yapmıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Zeynel Abidin Erdem
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı