H

Hidayet Karaca

Hidayet Karaca Biyografisi

Samanyolu Yayınlama Grubu genel müdürü ve Samanyolu Haber TV’de program sunucusudur.
Hidayet Karaca, 18 Ağustus 1963 tarihinde Çankırı‘da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve Lise eğitimini istanbul’da yaptı.

1983 yılında kazandığı İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlik Fakültesi Alet bölümünde okumaya başladı. lisans eğitimini bitirdikten daha sonra da lisansüstü eğitimini aynı yerde yaptı. Arkasından Manisa, Celal Bayar Üniversitesi’nde Doktorasını yaptı.

İzmir‘de Zaman Gazetesinin Ege Bölge Temsilcisi olarak tayin yaptı. Ege Bölgesi Temsilciliğinden sonra, iki yıl benzer gazetenin Ankara Temsilciliğini yaptı.

1999 yılından beri de önce Samanyolu Televizyonu‘nun Genel koordinatörü olarak çalıştı. daha sonra da Samanyolu ve Samanyolu Haber TV’de program sunucusu olarak görevine 14 Aralık 2014 tarihine kadar devam etti.

Hidayet Karaca, Basın Konseyi Yüksek Kurul üyesi, Televizyon Yayıncıları Derneği Idare Heyeti Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesidir. Hem 2011 yılının Ocak ayında Televizyon İzleme ve Araştırmaları Komitesi başkanı seçildi.

Hidayet Karaca, Şule Karaca ile evlidir. 2 çocuğu vardır. Oğlunun adı Sıtkı Karaca’dır.

Hidayet Karaca, 14 Aralık 2014 tarihinde ‘paralel inşa’ iddialarıyla ilgili olarak gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan caddesindeki Terörle Uğraş Şube Müdürlüğüne getirildi.

19 Aralık 2014 tarihinde mahkemeye çıkarılan Hidayet Karaca, Tufan Ergüder, Ertan Erçıktı, Mustafa Kılıçaslan terör örgütü üyesi elde etmek suçundan tutuklandı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Hilary Erhard Duff
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı