Ü

Uğur Gürses

Uğur Gürses Biyografisi

Uğur Gürses, ekonomi ve finans sektörüyle ilgilenen kesimin Hürriyet gazetesinde takip ettiği kayda değer ekonomi yazarlarından biridir.

Uğur Gürses, 1963 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu.

Uğur Gürses, 1986 yılında T.C. Mea başladı. Döviz kuru politikası, portföy yönetimi, döviz rezerv yönetimi ve açık piyasa işlemleri konularında çalıştı.

1994 yılında özel kesime geçti; 2000 Eylül ayına dek ticari bankalarda üst aşama idare yaptı. Bankacılığı bırakarak 2000-2005 arasında CNN TÜRK televizyonunda ekonomi yorumculuğu ve ekonomi haber yöneticiliği yaptı. Yorumculuğu 2012 yılında SKYTÜRK360 televizyonunda sürdürdü.

1999 yılında Yeni Asır gazetesinde başladığı jurnal ekonomi ve finans yazılarına, daha sonra Yeni Binyıl gazetesinde devam etti. 2001 yılından beri de yazılarını Radikal gazetesinde sürdürmektedir. 2014 Nisan ayından itibaren Özgürlük gazetesinde yazmaya başladı. ara sıra ise tecrübelerini adapte etmek için değişik toplantı, seminer ve etkinliklerde hatip olarak yer almaktadır.

bununla beraber Ekonomi Alla Turca adını verdiği blog sirlarıyla paylaşıyor.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Uğur Mumcu
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı