C

Claudia Schiffer

Claudia Schiffer Biyografisi

Top model

Claudia Schiffer, 25 Ağustos 1970 tarihinde Rheinberg, Kuzey Rhine-Westphalia, Batı Almanya’da Heinz Schiffer, Gudrun Schiffer çiftinin kızı olarak doğmuştur. Düsseldorf banliyölerinde büyüdü. Annesi Gudrun Schiffer, bir ev hanımı ve babası Heinz Schiffer bir avukatdır. Ann Carolin adlı kız kardeşi ve Stefan ve Andreas adlı 2 erkek kardeşi vardır.

17 yaşında modelliğe başladı. Aropolitan Modellik Ajansı patronu Michel Levaton göre bir gece kulübünde keşfedildikten daha sonra 1987 yılında Paris‘e gitti ve Fransız ELLE dergisine kapak olmasıyla kısa sürede tanındı. Chanel için modellik yapmaya başladı, Karl Lagerfeld‘in gözde modeli oldu. The New York Times, Rolling Stone, People dergilerinin kapağında yer almayı başardı. 1996 yılında Victoria-s Secret modeli oldu.

Revlon ile uzlaşma imzaladı, Versace, Jil Sander, Dolce & Gabbana, Ralph Lauren ve Valentino gibi markaların defilelerinde yükseklik göstg Stone, The New York Times, People dergilerine kapak olan birincil süpermodel oldu. Claudia Schiffer bununla beraber mango ile de çalıştı (Sonbahar/Kış 2006). Hem L’Oreal ile de sözleşmesi olan süpermodelin her yıl kendi tasarladığı ve yer aldığı mayo takvimi vardır.

Pepsi ve Fanta reklamlarında yer aldı. Hem Citroën’in reklamında da çıplak olarak yer aldı. 1994 yılında “Richie Rich” filmiyle sinema dünyasına da antre yaptı. Ardındaki Blackout, Black and White, Life Without Dick, In Pursuit, Love Actually, Zoolander adlı filmlerde minik roller alır. Ama sinema kariyeri modellik değin başarılı olmadı.

Mankenlik yaptığı dönemde dört adet alıştırma kasedi var. Bunlardan Claudia Schiffer’s Perfectly Fit adlı videosu en fazla satanlar arasına girmiştir.

1995 yılında Claudia, Christy Turlington, Naomi Campbell, Elle Macpherson ile birlikte meşhur lokanta zinciri Fashion Cafe’yi açtılar. Ap> Moda eviChannel’in en iyi 5 süpermodeli oldu. Diğerleri Naomi Campbell, Cindy Crawford, Linda Evangelista ve Christy Turlington’dur.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Conrad Hilton

Fransızcayı en iyi şekilde konuşabilen Claudia Schiffer, 1993 yılında sihirbaz David Copperfield ile tanıştı ve nişanlandı, 6 sene birlikte oldular. Sonunda Eylül 1999’da ayrıldılar. David Copperfield, topmodel Claudia Shiffer ile 6 yıllık beraberliğinin arkasında nişanlandı oysa ikili 1999 yılında yollarını ayırmaya karar verdi. Bu birliktelik sırasında, Schiffer’ın Copperfield’ın yanına görünmesi için para aldığına dair çoğu rivayet çıktı, Alman Bild gazetesi ikilinin arasındaki anlaşmayı yayınladı. Schiffer’ın sonraki erkek arkadaşı Tim Jeffries’in babasının açıklamaları ise dedikoduları her yerde su yüzüne çıkardı; Copperfield ve Schiffer çiftinin hiç beraber olmadıklarını, magazin gündemi yaratmak için sadece alt yanlamasına dolaştıklarını ileri sürdü. İkili bu iddiayı yalanladı.

Claudia Schiffer, 1997 yılından itibaren UNICEF iyi amaç elçisi oldu.

İngiltere’de yaşıyan Claudia Schiffer, 25 Mayıs 2002 tarihinde Film Yapımcısı Matthew Vaughn de Vere Drummond ile evlendi. Cosima Violet (d. 2002), Clementine Poppy (d. 2004), Caspar Matthew (d.2003) adlarında 3 çocuğu vardır.

Filmleri ve Dizileri :
2008 – Valentino: The Last Emperor (Kendisi) (Sinema Filmi)
2003 – Aşk Heryerde (Carol ) (Sinema Filmi)
2002 – Í skóm drekans (Kendisi) (Sinema Filmi)
2002 – Hayatımdan Çıkar Mısın! (Mary) (Sinema Filmi)
2001 – Zırtapoz (Kendisi) (Sinema Filmi)
1999 – Friends and Lovers (Carla) (Sinema Filmi)
1999 – Black and White (Greta) (Sinema Filmi)
1997 – Karartma (Susan) (Sinema Filmi)
1997 – Dharma & Greg (Gretchen)(TV Dizisi)
1994 – Hazır Giyim (Kendisi) (Sinema Filmi)
1994 – Richie Rich (Aerobik Hocası) (Sinema Filmi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı