H

Hilary Swank

Hilary Swank Biyografisi

Oscar ödüllü sinema yıldızı.
Amerikan ve İukları olan Hilary Swank, 30 Temmuz 1974‘de Lincoln, Nebraska, Amerika‘da dünyaya geldi.

Çocukluk yılları, Washington, Bellingham‘daki Samish Nehri kenarındaki karavan kasabasında geçti. Sonraları 2. Oscar‘ını kazandıkdan sonra şöyle diyecekti:

tirnak-sol.gifspacer.giftirnak-sag.gif Bunu hakedecek ne yaptım bilmiyorum. Ben yalnızca karavan kasabasından gelen hayalleri olan kızım.

Ailesinin, Hilary henzüz 15 yaşındayken ayrılmasının ardından annesi ile birlikte Kaliforniya‘ya taşındı. züğürt olmaları nedeniyle arabalarında yatıyorlardı. 16 yaşında aktörlük tutkusu yüzünden okulunu bıraktı. Annesinin de kendini desteklemesi şüphesiz Hilary için büyük moral kaynağıydı.

Fazla geçmeden onları arabada yaşamaktan kurtaracak işler buldu. “Evening Shade” ve “Growing Pains” gibi televizyon programlarında yer aldı.

İlk Oscar’ını kazandıkdan derhal sonra oynadığı Boys Don’t Cry çekimleri için günde 75 Dolar teklifini kabul etti. Toplam 3000 Dolar kazandığı film çekimleri sonrası herkes onun kalbinde yatan alçak gönüllülüğünü konuşur olmuştu.

O dönemler kazancı okadar düşükdü fakat hayat sigortasını ödeyecek değin kazanamıyordu.

15 Ocak 2005‘te Yeni Zellanda‘ya yaptığı bir uçuşta havalimanına indiğinde “yanına aldığı elma ve portakalı beyan etmemesi” sebebi ile Manukau yasaları gereği 230 Yeni Zellanda Doları ile cezalandırıldı.

1997‘de aktör Rob Lowe‘ün kardeşi Chad Lowe ile evlenen Hilary Swank’ın evliliği kendi sözleriyle mutlu bir şekilde devam etmekde.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Hayrettin Güngör
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı