Iİ

İsmet Yumakoğulları

İsmet Yumakoğulları Biyografisi

Futbolcu, Kaleci

İsmet Yumakoğulları, 16 Mayıs 1995 tarihinde Antalya, Korkuteli’nde 3 çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olarak doğmuştur. Abisinin teşvikiyle 8-9 yaşında kalecilik yapmaya başladı. Ünlü kaleci Rüştü Reçber’in hemşerisidir.

Futbol kariyerine 2005 yılının Mayıs ayında Antalya Erdemspor’da başladı. Abisinin Fenerbahçe alt inşa seçmelerine götürmesi ile Fenerbahçe’nin altyapısına katıldı.

Fenerbahçe’nin genç takımında forma giyen İsmet Yumakoğulları, 2014 yılında Almanya’da gerçekleştirilen ve genç yaş kategorisinde dünyanın en prestijli turnuvalarından bir tanesi olarak kabul edilen “Mercedes Junior Cup” salon futbol turnuvasında en iyi kaleci seçildi.

Ardından30 Nisan 2014 tarihinde Fenerbahçe ile 3 yıllık anlaşma imzalamıştır.

Fenerbahçe’de Eylül 2014 tarihinde Volkan Demirel‘in 3 maçlık bir suç oluşturan alması, Ertuğrul Taşkıran‘ın Sivasspor’a kiralanması ve Mert Günok‘un da hafif bir sakatlık geçirmesi ile birlikte aniden kaleci mevkiinde küçük bir soruna tedavi olarak teknik direkrör İsmail Kartal, A2 takımda forma giyen İsmet Yumakoğulları‘nı A ekip ile birlikte idmana çıkardı.

Altyapılar Kariyeri :
2005 – 2009 – Erdemspor (Antalya)
2009 – 2014 – Fenerbahçe

Profesyonel Futbol Kariyeri :
2014 – —— – Fenerbahçe

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   İdris Bal
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı