Iİ

İvana Sert

İvana Sert Biyografisi

Eski manken, stilist ve moda tasarımcısıdır.
İvana Sert, 25 Ekim 1979 tarihinde Sırbistan, Belgrad’da doğmuştur. Başlıca adı İvana Smiljkovic’dir. Sırbistanda ‘Belgrad Güzeli‘ seçildikten sonradan, Miss Yugoslavya’ya katılır ve arkasından Türkiye’de düzenlenen Miss Globe’a gösteri edilir. 2002 yılında Türkiye’ye yerleşti. Annesi Tama Smiljkovic’dir.

16 yaşına kadar bale ve piyano eğitimi almış olmasına karşın mankenlik yapmakta karar almış ve mankenliğe başlamıştır. Şimdilerde ise stilist ve moda tasarımı ile uğraşmaktadır.

istanbul Nişantaşında açığı “İkon” isimli mağaza ile de Türkiye’de ünlü markaların ürünlerini satan İvana Sert, Sex and the City’de başrol oyuncusu için tasarladığı yüzüğü de satışa sundu.

Burası bundan böyle benim ülkem oldu. ‘Sırbistan mı, Türkiye mi?’ diye sorarsanız, cevabım ‘Türkiye’ olur diyor İvana Sert. Sırpça, İngilizce ve Türkçe bilmektedir.

Bugün Ne Giysem? adlı yarışma programında 2010 yılında jüri üyesi olarak yer aldı.

İvana Sert, 2011 yılında Yok Böyle Dans adlı yarışmaya katıldı. Jüri üyeleri Sait Sökmen, Tan Sağtürk, Acun Ilıcalı ve Azra Akın olurken, sunucular; Burcu Esmersoy ve Cem Ceminay oldu. Yarışmacılar ise ; Özge Ulusoy, Helin Avşar, Alp Kırşan, Kültürlü, Altay, İlhan Mansız, Nez, İvana Sert, Cem Ceminay, Açlık Yıldız, Almeda Abazi, Aşkın Nur Yengi, Hakan Peker, Şenol İpek ve Burcu Çetinkaya‘dır.

meslek adamı müteahhit Yurdal Sert ile 2004 yılında yaptığı evliliğinden “Kayon Alev” (d.31 Ekim 2006) adında bir oğlu vardır. 17 Eylül 2013 tarihinde boşandı.

İvana Sert MAYIS 2012 de Daikin Klima reklamında oynadı.

2012 yılında “Yalan Dünya” adlı dizinin otuz dördüncü bölümünde misafir oyuncu olarak yer aldı. 2012 yılında Show TV’nin En Büyük Show adlı programının sunuculuğunu yaptı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   İzak Rabin

Hem 2012 yılında “Bizimlesin” adlı kitabını yayımladı.

2015 yılında yönetmenliğini İlker Ayrık’ın yaptığı “Yapışık Kardeşler” sinema filminde İlker Ayrık, Hakan Bulut, Suzan Kardeş, Suat Sungur, Erdal Tosun, Ayberk Atilla, Fırat Tanış ve İvana Sert ile beraber oynadı.

İvana Sert, 2014 yılının Eylül ayında başlayan ve Hikaye Serter’in sunuculuğunu Uğurkan Erez ile beraber yaptığı “Bu Stil Benim” adlı yarışma programında Nur Yerlitaş, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.

7 Aralık 2014 tarihinde “Bu Tarz Benim” adlı yarışmaya Metin Arolat misafir jüri üyesi olarak katılırken Emine Ün de şarkıları ile geceye renk katacak.

İvana Sert 2014 yılında Sinan Akıman ile birlikte oldu.

2015 yılı ocak ayında Tv8 kanalında başlayan ve Hikaye Serter’in sunuculuğunu yaptığı 2.sezon “Bu Tarz Benim” adlı müsabaka programında Uğurkan Erez, Nur Yerlitaş, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.

2016 yılının başında başlayan 5.sezon İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında jüri koltuğunda Neslihan Yargıcı ve Hakan Akkaya da oturdu.

Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu’nun olmadığı bu yeni sezonda İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında tekrar sunuculuğu Hikaye Serter yaparken, jüride Neslihan Yargıcı, İvana Sert, Hakan Akkaya ve Uğurkan Erez oldu.

21 Kasım 2016 tarihinde başlayan “İşte Benim Stilim” 7. Sezon yarışması Tv8 ekranlarında yayınlanacak ve sunuculuğunu yeniden Öykü Serter‘in yaptığı yarışmanın jüri üyeleri Nur Yerlitaş, İvana Sert, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez olacaktır. Konuk jüri olarak Kerimcan Durmaz haftanın bir günü yarışmada olacak.

9 Mart 2017 tarihinde ‘İşte Benim Stilim’ Yarışma programında jürisi içinde yaşanan olaylar sonunda Nur Yerlitaş ile tartışan Ivana Sert’in işine son verildi. Ama 3 gün daha sonra arasında anlaşma sağlanarak ‘İşte Benim Stilim’ Yarışmasındaki jüri görevine geri döndü.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ilgın Bektaş

Filmleri ve Dizileri :
2017 – Karımı gördünüz mü? (Süreyya)(Sinema filmi)
2015 – Yapış Yapış Kardeşler (Vahsi Çekicilik) (Sinema filmi)
2012 – Yalan Dünya (Konuk Oyuncu) (34. Birim)(Tv Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı