T

Taner Yazıcı

Taner Yazıcı Biyografisi

1998 yılında yorumladığı “Affetmedim Kendimi” isimli şarkısıyla Türk Pop Müziği’nin klasikleri arasına bir şarkısı ile girmeyi başardı.

Taner Yazıcı, 9 Şubat 1973 tarihinde Gemlik Bursa‘da doğmuştur. Müzik piyasasında Taner olarak tanınmaktadır. Müziğe orta öğrenim yıllarında aldığı gitar dersleriyle başladı. Kısa bir vakit sonra Grup Platonik adlı birincil müzik grubunu kurdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Televizyon bölümünden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans yaptı.

Üniversite öğrenimi sırasında müzikten vazgeçmeyen Taner, birincil profesyonel tecrübesini dağıtılmış barlarda yaptığı sahne çalışmalarıyla kazandı. Solo performansını bu yıllarda ilerletti. Bu yıllarda kurduğu Arkadaki Bahçe, Megafon, Herkes isimli gruplarla kış aylarında İstanbul’da, yaz sezonunda ise güneyde çalışarak deneyimini artırdı. Bir yandan da yüksek lisans eğitimiyle akademik kariyerini ilerleten Taner Printer, sonradan solo performanslarla müzik hayatını sürdürdü.

Taner Printer, 1998 yılında Garo Mafyan ve Zeynep Talu ile birlikte çalıştığı ‘Affetmedim Kendimi’ isimli birincil albümünü Raks müzikten çıkardı. Aynı isimli şarkıya ilk klibini Hakan Yonat çekti. Sonra Aynı Perde ve Bana Varacaksın klipleri çekildi.

2001 yılında Fikret Kızılok, Metin Özülkü, Ali Güven, Burak Kut, Zeynep Talu Kurşuncu ve Niran Ünsal gibi müzisyenlerle çalıştığı “Aşk Mazi Oldu” isimli ikinci albümü, Universal müzik etiketiyle çıktı. ‘Yardım et Allahım’, ‘Bu kalp seni unutur mu?’ ve İyi yüreklim şarkılarına klipler çekildi.

2010 yılında Ossi müzik etiketiyle “Gönüllü” ve “Karagözlüm” isimli iki şarkıdan oluşan “Gönüllü” adlı maxi single albümünü çıkardı.

Taner Yazıcı, konser, organizasyon ve bar programlarına devam etmektedir.

Albümleri:
1998 – Affetmedim Kendimi
2001 – Aşk Mazi Oldu
Herşey Bitmiş
Back In The Day (Parental Advisory)
Caddeler
2010 – Gönüllü

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Tuğrul Türkeş
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı