T

Tansu Polatkan

Tansu Polatkan Biyografisi

Tansu Polatkan, 1947 yılında istanbul’da doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu Afyon Hüseyin Sümer İlkokulu’da okudu. Mikrofon ile tanışması Afyon’da ilkokul beşinci sınıfta okurken oldu. 23 Nisan günü Afyon Belediye hoparlöründe şiir okudu.
1961 yılından beri Ankara’da yaşamaktadır. Liseyi Ankara’da Ankara Şimşek Bayezid Lisesinde okudu. Ankara Üniversitesi, Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Coğrafya Bölümü’nü bitirdi.

1964 yılında Ankaragücü genç takımın da futbola kaleci olarak başladı. Lise ve Üniversite yıllarında PTT ve Toprak spor takımların da oynadı. 1967 yılında PTT takımına profesyonel olarak geçti, 3 sene bu takımda kaldıktan sonra Toprakspor’a aktarma oldu. 1972 yılında TRT‘nin açtığı spor spikerliği sınavını kazanınca futbolu bıraktı. Halit Kıvanç, Arman Talay, Çetin Çeki, Galibiyet Cilasun, Jülide Gülizar, Serpil Hamdi Tüzün gibi isimlerden kurslar aldı.

1973 yılından 2012 Mart ayında emekli olana dek kadar TRT’de çalıştı. TRT’de spor spikeri, spor haberleri müdür yardımcısı ve müdürü olarak devir aldı. Dünya kupası finalleri, Avrupa Futbol şampiyonası ile Olimpiyat ve Akdeniz oyunların da yayınlama yaptı. 1997 yılında Ankara’dan yayınlama yapan CTV’de iki yıla yakın bir vakit Spor yöneticisi olarak çalıştı.

Sayısız futbol maçı anlatımının yansıra, Tenis, Hentbol, Voleybol, Yüzme, jimnastik gibi spor dallarının naklen yayının da tahsis aldı.

“haberani.net” internet sitesinde spor yazıları yazdı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Tolga Örnek
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı