T

Tayfun Erdoğan

Tayfun Erdoğan Biyografisi

Şarkıcı Emrah’ın oğludur.

4 Kasım 1991 tarihinde Bursa’nın Osmangazi ilçesinde doğmuştur. Babası şarkıcı Emrah, annesi Ebru Çolak’dır. İlkokul ve ortaokulu Bisaş İlköğretim Okulunda okudu. Liseyi de Bursa Hasan Ali Yücel lisesinde okuyup mezun oldu. Uludağ Üniversitesi Millet Yönetimi bölümünde eğitimini 2014 yılında tamamladı.

Tayfun Erdoğan, şarkıcı Emrah’ın 1990 yılında Bursa‘daki konserinde tanıştığı hayranı Ebru Çolak’la birlikte olmuştu. Bu ilişkiden dünyaya gelen oğlu Tayfun’u ise ‘Bu çocuk benim değil’ diyerek reddetmişti. DNA testleri sonucunda oğlunu 1999 yılında nüfusuna almıştı.

Tayfun Erdoğan, bir dönem Bursa‘da geçinebilmek için komilik yaptı. Birkaç yıl önce evlenmek istediğini söyleyen Tayfun Erdoğan, o dönem Seda Sayan‘ın ve Uğur Arslan’ın sunduğu ‘Evleneceksen Gel’ programında damat adayı oldu. Taliplerini aradı ancak hayatının aşkını bulamadı.

Tayfun Erdoğan, Şubat 2019 ayında askerlik görevini kısa dönem olarak yaptı.

Tayfun Erdoğan, 2020 yılında Acun Ilıcalı’nın kanalı Tv8’de 16 Şubat 2020 tarihinde başlayacak olan Survivor 2020 yarışmacısı oldu.

Gönüllüler takımında yarışacak olan Tayfun Erdoğan’ün takımında Yasin Obuz, Cemal Can Canseven, Ceyhun Uzun, Evrim Keklik, Fatma Günaydın, Makbule Karabudak, Meryem Kasap, Nisa Bölükbaşı, Vefalı Ardahan Uzkanbaş, Burak Yurdugör, olurken, Ünlüler takımında; Uzlaştırma Murat Yağcı, Aycan Yanaç, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Uğur Pektaş, Sercan Yıldırım, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Elif Şimşek Görebilen, Tuğba Melis Türk, Ersin Korkut yarışacak.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Tolga Örnek
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı