T

Tolga Gariboğlu

Tolga Gariboğlu Biyografisi

Hugo çocuk programının sunucusu idi.

Tolga Gariboğlu, 1966 yılında Ankara’da doğmuştur. TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan daha sonra ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi Ulus Yönetimi ve Politika Bilimi bölümünü bitirdi. Ardından İşletme Yönetimi alanında yüksek lisansını yaptı.

Tolga Gariboğlu, ufak yaşlarda TRT’de çocuk saatine girdi. Uzun yıllar farklı alanlara yönlendirilmiş dizi ve filmlerde dublaj yaptı.

Tolga Gariboğlu, Hugo ve Tolga Abi adıyla dünyadaki ilk interaktif çocuk programının Türkiye’deki sunuculuğunu ve yapımcılığını yaptı. Hugo çocuk programı 1993-2008 yılları arasında canlı olarak dağıtılmış tv. kanallarında yayınlandı. 1993 yılında Kanal 6‘da başlayan programın birincil sunucusu Tolga Gariboğlu‘dur. 1996 yılında yayından kaldırıldı. 2001’de yeniden ekranda olup Show TV’de devam etti. 2002’de yeniden yayından kaldırıldı. 2003’te ekrana dönüp Cine5’te devam etmiştir. 2004’te atv’ye geçti. 2005 yılında baştan yayından kaldırıldı. 2006 yılında her yerde ekrana geçip Kanal 1ekrana geldi. 2007 yılında Kanal 1 TMSF’ye satıldıktan sonra Tolga Gariboğlu programdan ayrıldı.

1995 yılında Konsensus adlı şirketini kurdu. Çocuklara karşın dergi yayıncılığı, yerli ve tanıdık olmayan formatlarla ilgili TV yapımcılığı, çocuk ve ebeveyn kitlelere yöte yönetimi ve kreatif ajans çalışmalarını bir arada yürütüyor. Hem 2001 yılında Tolga Abi markasıyla kurduğu çocuk yuvası, 2-6 yaş grubu çocuklara hizmet vermektedir.

Televizyon programı yapımcılığı, tanıdık olmayan kaynaklı televizyon içeriklerinin lisanslanması ve prodüksiyonu, dergi yayıncılığı, yabancı meşhur kahramanların markalara lisanslanması, büyük etkinliklerin yönetimi ve dijital ortamlarda yayın konularında 25 yılı aşkın deneyimi oldu.

Tolga Gariboğlu evlidir ve bir oğlu vardır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Tülin Koca
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı