T

Tolga Tanış

Tolga Tanış Biyografisi

Hürriyet gazetesinin Washington Temsilcisi görevini yürütüyor.

Tolga Tanış, istanbul’da doğmuştur. Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun Tanış, gazeteciliğe 1997’de BBC Radyo Foreks ve Radyo D’nin haber bültenleri için kurulan Doğan Radyolar Grubu’nun haber merkezinde başladı.

Arkasında benzer sene Kanal D’de yayıramının kadrosuna katıldı. 1998 yılında Bağımsızlık gazetesi için de araştırma haberleri ve lokal öyküler üretmeye başlayan Tanış, 2004 yılında Bağımsızlık Pazar ekinin editörü, 2006 yılında Bağımsızlık yazı işleri bünyesinde haber merkezi editörü oldu.

2008 yılında Özgürlük gazetesinin New York bürosunda görevlendirilen Tanış, aynı sene Hürriyet Pazar için köşe yazıları yazmaya başladı. Bu dönem Pennsylvania Üniversitesi Wharton School’da ekonomi gazeteciliği programına katılan ve araştırma haberlerine yoğunlaşan Tanış, 2010 yılında da Washington’daki görevine başladı.

2010 yılında ABD Başkanı Barack Obama ile Türk basını adına birincil söyleşiyi gerçekleştirdi. 2011 yılında ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile bir mülakat yaptı.

Tolga Tanış evli ve iki çocuk sahibidir.

Yazılarında olayları içe doğru araştırıp, alışılmışın dıştan tespitler yapan Tolga Tanış, 2015 yılında Potus ve Beyefendi adında bir kitap çıkarmıştır. Kitapta 2002 Gün Türkiye-Amerika ilişkisinin inişli çıkışlı hikâyesini anlatmıştır. Kitabında başta ortaya meydana çıkan belgelere yer vermektedir. Kitap isimde geçen Potus Barack Obama’ya, Beyefendi ise Recep Tayyip Erdoğan’a karşılık gelmektedir.

Kitapları :
2015 – POTUS ve Beyefendi

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Taylor Momsen
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı