T

Toygan Avanoğlu

Toygan Avanoğlu Biyografisi

Toygan Avanoğlu, 24 Eylül 1979 tarihinde İzmir‘de müzisyen bir baba ve hoca bir annenin çocuğu olarak doğmuştur. Spor akademisi mezunudur. Eski bir Milli Basketbolcudur. Çocukluk yıllarından itibaren tiyatroya alaka duyan Avanoğlu, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde 1 sene aldığı şöhret dersleri eğitimlerden daha sonra oyunculuk kariyerine “Kanal-i-zasyon” filmi ile başlamıştır.
Babasının vefatı sonrası onun hayallerini gerçekleştirmek nedeniyle tiyatroya yöneldiğini belirtmiştir. Arkadaşlarıyla kurduğu ekipte skeç programları hazırlamış daha sonra 2012 senesinde bir arkadaşı tarafından “Düşman Kardeşler” isimli dizinin yönetmenine önerilmesiyle oyunculuk kariyerine başlamıştır. 2014 yılında “Hoş Köylü”, 2016’da “Hanım Köylü” ve 2018’de “Meleklerin Aşkı” gibi öne çıkan dizilerde rol almış, bu dizilerde canlandırdığı Konyalı Bünyamin ve Sivaslı Necmettin karakterleriyle adından söz ettirmiştir.

2016 yılında Hayati Tehlike adlı sinema filminin başrolünde bulunan Toygan Avanoğlu, Kedi Özledi, Çılgın Aşk, Ayla ve Yol Arkadaşım filmlerinde de rol aldı.

Toygan Avanoğlu’nun oyunculuğun yanı sıra müzik ile de iç içedir ve sözü ve müziği kendisine ait 35 dek bestesi vardır. Bir diğer hobisi ise yazmaktır. Şahane filmleri çok sevmekte özellike X-Men hayranı olarak Logan’ı fazla beğenmektedir. Hayatında spor ise olmazsa olmazları arasındadır. Tenis, basketbol, kayak ve okçuluk gibi bir fazla spor ile ilgilenmektedir. Diğer bir yanlamasına motosiklet tutkunudur.

2019 yılında Rıfat Ilgaz‘ın unutulmaz eseri Hababam Sınıfı yeni cins oyuncuları ile yeniden beyaz perdeye taşındı. Hababam Sınıfı Bitmiş adı ile 5 Nisan 2019 tarihinde vizyona giren filmde Altan Erkekli, Mehmet Öğretmen karakterine can verirken öteki oyuncular Toygan Avanoğlu, Hande Katipoğlu, Sadi Celil Cengiz, Yusuf Çim, Fırat Albayram, Özge Özacar, Giray Altınok, Sami Aksu, Nazlı Pınar Kaya, Irmak Okumuş, Mustafa Karaoğlu, Hasan Say, Hülya Duyar, Osman Alkaş, Deniz Yeşil Mavi, Nural Demirhan, Vural Ceylan oldu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Tolga Tekin

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2019 – Geçmis Olsun (Saffet)(Sinema Filmi)
2019 – Hababam Sınıfı Baştan (La Minör Bülent)(Sinema Filmi)
2019 – Aslı Gibidir (Sinema Filmi)
2018 – Sorma Niçin (Sinema Filmi)
2018 – Meleklerin Aşkı (Necmettin) (TV Dizisi)
2017 – Yol Arkadaşım (Dr. Kamuran) (Sinema Filmi)
2017 – Deli Aşk (Fuat) (Sinema Filmi)
2017 – Babası (TV Filmi)
2017 – Hale: The Daughter of War (Pusan Subayı) (Sinema Filmi)
2016 – Hayati Risk (Hayati Risk) (Sinema Filmi)
2016 – Hanım Köylü (Koptagel) (TV Dizisi)
2014 – Hoş Köylü (Bünyamin Kalas) (TV Dizisi)
2013 – Kedi Özledi (Yaygaracı) (Sinema Filmi)
2012 – Düşman Kardeşler (İlker) (TV Dizisi)
2009 – Kanal-İ-zasyon (Sinema Filmi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı