T

Travis Fimmel

Travis Fimmel Biyografisi

Televizyonda yayınlanan Vikings dizisindeki Ragnar Lothbrok rolü ile tanınmaktadır.

Travis Fimmel, 15 Temmuz 1979 tarihinde Lockington, Victoria, Avustralya’da Jennie Fimmel, Chris Fimmel çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Melbourne ve Sydney aralarında bulunan 5500 dönümlük eyi bitirene kadar Lockington’da yaşadı. Üniversite eğitimi için Melbourne Üniversitesi‘ne gitti.

Üniversite eğitimi esnasında aynı zamanda boş vakitlerini spor salonlarında geçirerek kardio çalışmış, vücudunu geliştirmiştir. Spor salonunda tekrar bir gün kardio çalışırken Travis hayatını değiştirecek Chadwick Model ajansının ortaklarından birisi olan Matthew Anderson ile tanışır. Matthew Anderson, Travis için modellik teklifinde bulunur.

Travis Fimmel, Melbourne‘daki RMIT Üniversitesinden mezun olduktan sonra öneri edilen modellik için Los Angeles‘a taşındı. Gittiği sene deneme çekimleri ve görüşmeler peşinde ilk anlaşmasını Calvin Klein markası ile iç çamaşır modeli olarak yaptı. Resimleri Calvin Klein markasını bulunduğu her ülkede az kalsın tüm billboardlarda sergilendi.

Travis Fimmel, Calvin Klein iç çamaşırı reklamlarında modellik yaptı.

O günlerde Sex and the City dizisinde Smith rolünü canlandırması istenir ama Travis Fimmel bunu oyunculuğu henüz yapamayacağını düşündüğü için kabul etmez. Bir hafta daha sonra da Charlize Theron, James Franco, Halle Berry, Brad Pitt, Jake Gyllenhaal, Jon Voight, Sylvester Stallone, Elisabeth Shue, Djimon Hounsou, Jim Carrey, Gerard Butler, Gal Gadot, Meg Ryan, Jessica Alba, Eva Mendes, Liv Tyler, Adam Baldwin, Sienna Miller, Rob Schneider, Jessica Biel, Beyonce Knowles, Maggie Grace gibi birçok Hollywood yıldızına da oyuncu koçluğu yapmış olan oyuncu eğitmeni Ivana Chubbuck’dan oyunculuk eğitimi almaya başladı.

Üç yıllık bir eğitimin ardından 2003 yılında “Tarzan” dizi filminde John Clayton rolünde Tarzan’ı canlandırdı. Tarzan’dan sonra çoğu dizide ve filmde oynamaya devam etti. Fakat tümü silik televizyon dizileri ve filmleriydi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nikki Leigh

2005 yılında Billy Campbell‘in yönettiği yapımcı John Stockwell için oynadığı “Rocky Point” de rol aldı ve 2006’da “Southern Comfort” da rol aldı.

2009 yılında “The Beast” dizisinde Patrick Swayze ile beraber oynadı. 2010 yılında “The Experıment / Deney” filminde Adrien Brody, Cam Gigandet, Maggie Grace, Forest Whitaker, Travis Fimmel birlikte rol aldılar.

2013 – 2017 yılları aralarında “Vikingler” dizisinde Ragnar Lothbrok karakterini canlandırdıstediği zirveye oturmuştur.

2016 yılında “Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması” filminde Travis Fimmel, Robert Kazinsky, Paula Patton, Ben Foster, Toby Kebbell ile birlikte oynadı.

Travis Fimmel, Los Angeles‘ta yaşamasına rağmen, her fırsatta ülkesi Avustralya‘ya gidiyor. Çünkü orada kendine ait bir kriket takımı var ve vaktinin çoğunu spor yaparak geçiriyor!

Filmleri ve Dizileri :
Yapımcı :
2017 – Finding Steve McQueen (Sinema Filmi)

Oyuncu :
2018 – Dreamland (Jack Baker) (Sinema Filmi)
2018 – The True History of the Kelly Gang (Sinema Filmi)
2017 – Untitled Wyatt Earp Anthology (Wyatt Earp) (TV Dizisi)
2017 – Lean on Pete (Ray) (Sinema Filmi)
2017 – Finding Steve McQueen (Harry Barber)(Sinema Filmi)
2016 – Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması (Anduin Lothar) (Sinema Filmi)
2015 – Kördüğüm (2) (Guy) (Sinema Filmi)
2013 – 2017 – Vikingler (Ragnar Lothbrok) (TV Dizisi)
2012 – The Baytown Outlaws (McQueen Oodie) (Sinema Filmi)
2012 – Harodim (Lazarus Fell) (Sinema Filmi)
2012 – Outlaw Country (Feron)(TV Filmi)
2012 – BlackBoxTV (Ted) (TV Dizisi)
2011 – The Big Valley (Heath) (Sinema Filmi)
2010 – The Experıment / Deney (Helweg) (Sinema Filmi)
2010 – Kara Sihir (Marcus Rutherford) (Sinema Filmi)
2010 – Chase (Mason Boyle) (Sinema Filmi)
2009 – The Beast (Ellis Dove) (TV Dizisi)
2008 – Surfer, Dude (Jonny Doran) (Sinema Filmi)
2008 – Soumission (Ron) (Sinema Filmi)
2006 – Southern Comfort (Bobby) (Sinema Filmi)
2005 – Rocky Point (Taj Walters) (TV Dizisi)
2003 – Tarzan (John Clayton) (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Toby Kebbell
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı