T

Tuğba Karaca

Tuğba Karaca Biyografisi

“Üç taçlı hoş”

Tuğba Karaca, 19 Ağustos 1979 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Abisi basketbol oyuncusudur. 1993 yılında Ankara’dan İzmir’e taşındılar. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun oldu. Haldun Dormen yönetiminde Med Üretim Akademide tiyatro ve oyunculuk eğitimi aldı.

Önce Başak Gürsoy ajansı ile sonra da Uğurkan Erez Ajansı ile çalıştı.

1999 yılından beri modellik yapan Tuğba Karaca, 2000 senesinde Best Model Turkey ve Best Model Europe unvanlarını kazandı. Tuğba Karaca, 2003 yılında Türkiye güzeli seçildi. Türkiye güzeli seçilmesi ile magazincilerin gözdesi oldu. İlk programını Star TV ekranlarında Hayat Magazin ismi ile sundu.

2008 yılında Cine5’te canlı yayınlanan “Yüzleşme” adlı ağız dalaşı programını yaptı ve Mehmet Ali Erbil’in sunduğu “Çarkıfelek”te hostes olarak atama aldı. 2009 yılında Star TV’de yayınlanan “Mega Magazin” programının sunuculuğunu yaptı. Birkaç sinema ve dizi filmde de rol almıştır.

Tuğba Karaca, 10 Temmuz 2006 tarihinde basketbolcu Cömert Küce ile evlendi.

Acun Ilıcalı’nın televizyon kanalı Tv8’de, Temmuz 2015 tarihinde başlayacak olan “Durma Dans Et” adlı dans yarışmasında Tuğba Karaca sunuculuk yapacak. Programın jüri üyeleri ise Kemal Doğulu, Edis Görgülü, Cemre Kemer ve Neslihan Önder olacak.

Filmleri ve Dizileri :
2010 – Cümbür Cemaat mi Aldatır? (Bardaki Jartiyerli Kadın)(Sinema Filmi)
2009 – Tanrısal Damacana 2: İt Men (Melis) (Sinema Filmi)
2006 – Eksi 18 (İnci)(TV Dizisi)
2005 – Deli Yuva (Sırma) (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Taylor Lautner
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı