T

Tuğçe Aksoylu

Tuğçe Aksoylu Biyografisi

Ütopya yarışmacısı
Tuğçe Aksoylu, 20 Mart 1990 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Gövde Eğitimi Bölümü’nü birincilikle bitirdi. Ardındaki yüksek lisansını yapmakta iken dondurup Ütopya yarışmasına katılmıştır.

Ankara’da yaşayan ve 1.70 boyunda olan Tuğçe Aksoylu, spor yapmaktan ve örgü örmekten hoşlanmaktadır.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı‘nın yeni müsabaka programı “Ütopya” adlı yarışmada Tuğçe Aksoylu; Altar Gültekin, Çağdaş Tahsin Yıldız, Gamze Çetinkaya, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, Murat Rışvan, Arzu Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Tezcan Fenerliler, Ahmet Arda Sezen, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya yarışmasında 15 yarışan boş bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve bireysel bazı eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay baştan başa dünya ile bağlantılarını yalnızca bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden fazla kamera ile durmadan izlenecek. Doğal yaşam ortamında 15 yarışan bir kulübede kendilerine verilen 2 inek ve 25 tavuk, gerekli kazma kürek gibi ve azıcık da tohum ile hayat savaşı verecekler. Kendi ürünlerinişmacı elenecek. Doğal yaşam ortamında yalnızca elektrik ve suyun, diğer taraftan yemek yemek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanına tek bir kameraman deha olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Ekranların en yeni yarışma programı Ütopya‘da adi kuralların hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar her zaman birlikte ahır ile iç içe olan bir evde yaşayacak. Yarışmacıların gaz ihtiyaçları karşılanacak lakin bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun toplayarak ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunduğu arazide, yarışmacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak. Yarışmacılar birçok yarışmanın aksine doğal yaşamla iyice iç içe olacaklar.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Tarık Akan

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat her tarafında internet üzerinden peşine düşüp takip edebilecek.

Tuğçe Aksoylu, 21 Kasım 2014 tarihinde Tv8’in müsabaka programı Ütopya’dan elendi.

TV8‘de yayınlanan ve 11 ay süren yarışma Ütopya‘nın şampiyonu 20 Eylül 2015 gecesi emin oldu. Semih Öztürk‘ü SMS oylaması sonucunda geçen Tuncay Kes, Ütopya 1.si oldu. Ütopya şampiyonu Tuncay Kes, yarışmada toplanan 880.000 TL ödülün yarısını yani 440.000 TL’sini kazandı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı