T

Tuğçe Kazaz

Tuğçe Kazaz Biyografisi

Tuğçe Kazaz, 26 Ağustos 1982 tarihinde Balıkesir, Edremit’de doğmuştur. Çocukluğu İzmir‘de geçti. Okul hayatı baştan başa yedi sene basketbol oynadı. bu nedenle hayatı istanbul, İzmir ve Antalya aralarında geçti. Özel Ortadoğu Koleji, Antalya Kolejinde okudu daha sonra da İstanbul Yeditepe Üniversitesi Milletlerarası İlişkiler Bölümü’nde öğrenim gördü, lakin devamsızlık sebebiyle bitiremedi. Bir erkek kardeşi vardır.
2000 yılında katıldığı “Elit Model Look” yarışmasında ikinci oldu. Arkasından Elite model Look Paris seçmelerinde de birincil 15′e girmiştir.

2001 yılında “Miss Turkey” alımlılık yarışmasının birincisi olmuştur. 2001 yılında katıldığı bir güzellik yarışmasında birinci olduktan sonradan şarkıcı Kenan Doğulu ile uzun dönem aşk yaşadı. Ardındaki Sezen Aksu‘nun müzisyen oğlu Mithat Can‘la birlikte olmaya başladı.

Kampüsistan isimli dizide, “Loafing and Camouflage: Sirens in the Aegean” adlı Yunan filminde, sonradan Can-2007 ve 2009 yılında Cin geçidi filmlerinde oynadı.

Tuğçe Kazaz, 8 Eylül’de Porto Germeno’daki Ayios Nikolaos Kilisesi’nde vaftiz olarak Maria Seitaridis ismini aldı ve Ortodoks oldu. 24 Eylül 2005 tarihinde yunan oyuncu George Seitaridis ile Atina’da Aya Nikola Kilisesi’nde sade bir törenle evlendi, Yunanistan‘a yerleşti. Üç yıl süren bir evliliğin arkasında boşanarak Türkiye’ye döndü ve her yerde Müslüman olduğunu belirtti.

Baştan Müslüman olduktan daha sonra gece hayatını, alkolü ve sigarayı vazgeçme kararı aldı.

Kazaz bir dönemin en cesur modellerinden biriydi. Amerika‘da ve Paris‘te modellik yapan eksik sayıdaki modelden biri olarak ani bir kararla podyumu bıraktı. En son bir tesettür defilesine meydana çıkan Kazaz, bundan böyle işinde ya da özel hayatında dekolte giymeyeceğini açıkladı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Taner Özdeş

Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte rol aldığı Uzun Öykü filminin ardından Tuğçe Kazaz, Hazal Kaya ile birlikte Son Yaz Balkanlar 1912 dizisinde rol almıştır.

Filmleri :
2014 – Kafkas
2013 – Gönül Hırsızı
2012 – Uzun Hikaye
2012 – Son Yaz Balkanlar 1912
2008 – Cin Geçidi
2007 – Can
2003 – Kampüsistan (Arzu) (TV Dizisi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı