T

Tuğçe Tayfur

Tuğçe Tayfur Biyografisi

Annesi sinema oyuncusu Necla Nazır, babası şarkıcı Ferdi Tayfur’dur.

Tuğçe Tayfur, 18 Mart 1988 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Annesi sinema oyuncusu Necla Nazır, babası şarkıcı Ferdi Tayfur’dur. 18 yaşına dek anne babası beraber yaşadıktan daha sonra ayrılmışlardır. İlköğretimini Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki İlköğretim Okulu’nda, ortaöğrenimini İstek Vakfı Kemal Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Yeditepe Üniversitesi İtalyanca Sanat ve Tasarım Bölümünden mezun oldu. Küçük yaşlarda başladığı müzik eğitimi ile piyano ve keman çalmaya başladı. Ailesinden aldığı takviye ile müzik hayatına başladı.

Ferdi Tayfur’un 2003 yılında meydana çıkan “DURUN AYAKLARIM” albümünde laf ve müziği Tuğçe Tayfur’a ait olan “Evde Yoktun” ve babası ile söz ve müziği ortak olan ”Ah Akşamlar” şarkıları ile Ferdi Tayfur’un 2004 yılındaki “Bir Demet Gül” albümündeki söz ve müziği Tuğçe Tayfur’a ait olan ait “Elim Kolum Yan” ve “Bekle Beni” adlı şarkıları ile Ferdi Tayfur’un 2006 yılındaki“Aşkın Cezası” albümündeki “Denedim Vallahi” adlı şarkısına vokal yapmıştır.

Tuğçe Tayfur, 2010 yılı içerisinde arkadaşlarıyla kurduğu ‘Joker’ isimli bir grubun solistliğini üstlendi. Bir dönem ABD’de yaşadı. ABD’de yaşadığı dönemde, kuzeninin arkadaşı Taner Şafak’la tanıştıktan sonra 2015 yılında Türkiye’de maksi single çıkarmaya karar verdi.

Pop şarkılar besteleyen Tuğçe Tayfur ve Taner Şafak maksi single’da , ‘Kalp Dayanmaz’, ‘Esir Olup’, ‘Değil Olsam’ şarkılarının laf ve bestelerini hazırladı. Ferdi Tayfur, maksi singdüşmeyen ‘Huzurum Kalmadı’ şarkısını kızı Tuğçe Tayfur ile birlikte okuyarak düet yaptı ve birde klip çekildi.

Tuğçe Tayfur, Mayıs 2009 yılında Tolga Ertuğrul ile evlendi. 17 ay sonrada Ekim 2010 ayında boşanma davası açtı ve boşandı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ferdi Akarnur

ABD’de yaşadığı dönemde, kuzeninin arkadaşı Taner Şafak ile tanıştıktan bir müddet sonra ABD’de 2012 yılında evlendi. 8 Ekim 2016 tarihinde Taner Efe adında bir oğlu oldu.

Albümleri :
2015 – Yürek Dayanmaz

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı