T

Turgut Simitcioğlu

Turgut Simitcioğlu Biyografisi

Albaraka Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısıdır.

Turgut Simitcioğlu, 1961 yılında Erzurum’da doğmuştur. Tam adı Mustafa Turgut Simitcioğlu’dur. 1989 yılında Suudi Arabistan’da, Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Fatih Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden işletme dalında yüksek lisans yaptı.

Turgut Simitcioğlu, 1990 yılında Albaraka Türk’te çalışmaya başladı. 1990-1995 yılları arasında Fon Yararlanma Müdürlüğü’nde, 1995-2001 arasında da Merkez Şubede tahsis yaptı. 2001 yılından 2003 yılına kadar, önce Merkez Şubede, daha sonra da Kurumsal Bankacılık Müdürlüğü’nde Yönetmen olarak çalıştı. 2003-2009 yılları aralarında Merkez Şube Müdürü olarak görev yaptı. Aralık 2009’da Genel Müdür Yardımcılığına atandı. 5 Ocak 2010 tarihinde Krediler Işlem, Dış İşlemler Operasyon, Ödeme Sistemleri Operasyon, Bankacılık Hizmetleri Operasyon ve Tehlike Takipten sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Albaraka Türk Katılım Bankası, pasif bankacılığın Türkiye’deki öncü kuruluşu olarak 1984’te kuruldu ve 1985’te faal olarak hizmet vermeye başladı.

Albaraka Bankacılık Grubu (ABG) Bahreyn borsasında ve NASDAQ Dubai borsasında bulunan bir Bahreyn Borsa Şirketidir. Standard&Poors kredilendirme kuruluşundan BBB- uzun vade ve A- 3 kısa vade kredi puanlarına sahip lider uluslararası katılım bankasıdır. ABG, katılım bankacılır şekilde kişisel, kurumsal, yatırım bankacılığı ve hazine hizmetleri sunmaktadır. Grup, benzer isimle, 12 ülkede 11 banka ve 1 temsilcilik yoluyla hizmet vermektedir.

Albaraka, Ürdün, Bahreyn, Pakistan, Cezayir, Sudan, Güney Afrika, Lübnan, Tunus, Mısır, Türkiye ve Suriye’de bankalarıyla ve Endonezya’da açtığı bir temsilcilikle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Burak Erdoğan 2014 yılında 6. gemisini 15 milyon dolara alırken bu paranın tamamını 10 sene vadeli yüzde 0.49 krediyle Turgut Simitcioğlu sayesinde Albaraka Türk bankasından aldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Tansu Sıla Çakır

2015 yılının Kasım ayında Bilal Erdoğan’ın ortağı olduğu İrfan Koleji’nde Turgut Simitcioğlu’da yönetimde yer aldı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı