Ü

Uğur Bilgin

Uğur Bilgin Biyografisi

Uğur Bilgin, 1980 yılında istanbul’da doğmuştur. Aslen Karadenizli olan Uğur Alim’in babası Devlet Denizyolları’ndan emekli, annesi konut hanımıdır. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nde okudu. Tiyatro koluna girdi. Okulu bitirdikten daha sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı bölümünde okudu.
2008 yılında Sinan Çetin’in “Kağıt” adlı sinema filminde Asuman Dabak, Ahmet Mekin, Ayşen Gruda, Öner Erkan, Irmak Ünal ile birlikte oynadı.

2011 yılında Şahin Irmak, Bülent Emrah Aydınlık, Murat Eken, Büşra Pekin, Gülhan Tekin’in başrollerde olduğu “Az Çok Yemişliler” dizisinde Hayri karakterine can cerdi.

Yılmaz Arslantürk’ün Otisabi adlı çizgi romanından uyarlanan ve 2013 yılında “Otisabi” Dizi filmi önce Uğur Alim’in başrolde olduğu bir kadro ile çekmeye başladıktan sonra kadro değiştirildi ve Tim Seyfi’nin başrolde olduğu bir kadro ile film çekildi. Filmin kadrosunda¸ Ali Erkazan, Atilla Pekdemir, Özgür Emre Yıldırım gibi oyuncular vardır. Dizi; “Sinema Tv” ekranlarında 13 dakikalık 13 birim olarak oynadı.

2016 yılının 16 Ocakta vizyona girecek “Dedemin Fişi” adlı komedi sinema filminde Özge Borak, Alper Kul, Doğa Rutkay, İrem Sak, Ali Sunal, Erdem Yener, Iftihar Atilla, Şükran Ovalı, Meltem Yılmazkaya, Arzu Tokaslan, Ayşen Gruda ve Zeynep Kankonde rol alırken, Uğur Alim de bu filmde oynayacaktır.

Filmleri ve Dizileri :
2016 – Dedemin Fişi (Sinema Filmi)
2014 – Böcek (Uğur) (Sinema Filmi)
2014 – Boynu Bükükler (Müfettiş) (TV Dizisi)
2013 – Otisabi (Otisabi) (TV Dizisi)
2013 – BKM Güldür Güldür (Mesut) (TV Dizisi)
2011 – Aşağı Yukarı Yemişliler (Hayri) (TV Dizisi)
2010 – Arka Sıradakiler 4. Sezon (TV Dizisi)
2008 – Plajda (Rol Adı Ekle) (Sinema Filmi)
2008 – Kağıt (Zeki) (Sinema Filmi)
2005 – Organize İşler (Nazlı) (Sinema Filmi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Uğurkan Erez
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı