Ü

Uğur Dumankaya

Uğur Dumankaya Biyografisi

Dumankaya İnşaat Idare Heyeti Başkanıdır.

Uğur Dumankaya, 1970 yılında istanbul Kartal’da doğmuştur. Annesi Necla Dumankaya, babası Halit Dumankaya’dır. Semih Serhat Dumankaya (d.1987), Barış Bedel Dumankaya (d.1973) ve Ayla Dumankaya Pirinçi (d.1976) adlarında 3 kardeşi vardır. 1994 yılında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesinden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi’nde İşletmecilik İhtisas Yönetimi üstüne tamamladı.

1994 yılından itibaren Dumankaya İnşaat bünüstlenmiş olan Uğur Dumankaya, şu lahza Dumankaya İnşaat Idare Heyeti Başkanı olarak devir yapıyor.

Uğur Dumankaya, Gayrimenkul Yatırım Ortakları Derneği (GYODER) Idare Heyeti Üyesi, İVİAD, AMPD, ve Galatasaray Spor Kulübü üyesidir.

Uğur Dumankaya, 2015–2016 futbol sezonu ile birlikte Türkiye’nin ve Avrupa’nın en çok aşina futbol kulüplerinden Galatasaray’ın başlıca sponsorluğunu üstlendi.

Uğur Dumankaya’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Dumankaya İnşaat bugüne dek gerçekleştirmiş olduğu projelerinden, Gümüş Vadi Villaları, Dragos Drive, Yenişehir Evleri, Çekmeköy Evleri, Bakımlı Bahçe Konakları, Dragos Drive 34, Kelebek Vadisi Evleri Kuytu Bahçe Evleri, Görüntü Konakları, Trend, Akdeniz Evleri, Konsept İstanbul, Trend Ekstra, Dumankaya Minimal, Flex Ataşehir, Kartal’ın “landmark projesi” Dumankaya Vizyon, Türkiye’nin birincil üçlü kulesi Dumankaya İkon, Dumankaya Adres, Dumankaya Adres Bitkibilimsel, Dumankaya Çağdaş, Dumankaya Cadde, Dumankaya Flex Kurtköy, Adres Panorama, DumaKampüs, Dumankaya Konsept Halkalı, Dumankaya Ritim İstanbul, Dumankaya Mozaik, Adres Sancaktepe, Dumankaya Flex Office, Hi-Fit ve Dumankaya Horizon sayılabilir.

Dumankaya İnşaat 2014 yılı finansal bilgileri ile Capital 500 Türkiye listesinde cirosunu en çok artıran 25 işyeri aralarında 3. sırada yer aldı.

Uğur Dumankaya, evlidir. 4 çocuğu vardır.

Dumankaya’nın grup şirketleri:
Dumankaya İnşaat
Dumankaya Pusula
Dumankaya Toyota
Dumankaya Hyundai
Dumankaya Peugeot
Uniplast Plastik
Dumankaya Sigorta

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Uğur Başar

Nisan 2016 ayında Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya ve Dumankaya Onursal Başkanı Halit Dumankaya cemaat operasyonu sonrası gözaltına alındılar.

24 Ağustos 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) “himmet” adı altında mali yardım sağlandığı iddiasıyla yürütülen soruşturma zarfında tüm mülk varlıklarına el konuldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı