C

Cheryl Ann Cole

Cheryl Ann Cole Biyografisi

İngiliz şarkıcı, söz yazarı, dansçı, moda tasarımcısı ve yazar.
Cheryl Ann C’dir. 30 Haziran 1983’de Newcastle, İngiltere’de doğdu. Şarkıcı kimliğinin yanısıra, laf yazarı, dansçı, moda tasarımcısı ve yazardır.

2002’de ITV’nin televizyon programı Popstars: The Rivals aracılığıyla kurulan “Girls Aloud” adlı hanımefendi müzik grubunun bir üyesi olmasının ardından üne kavuştu. İngiltere müzik listesinde, aralarında dört adet bir numara olmak üzere arka arkaya yirmi tekli (single) çalışmasına imza attı.

Grubun iki albümü de İngiltere’de bir numaraya yükseldi. Grup hem dört kez BRIT Ödülleri’ne namzet gösterilirken, bu adaylıklardan biri olan 2009’da «Yılın Şarkısı» dalındaki ödülü de «The Promise» adlı şarkıyla elde etti.

Cheryl Ann Cole, Girls Aloud’ grubundan ayrıldıktan sonra kariyerine kimsesiz devam ediyor.

Cheryl Ann Cole, 2008 yılında İngiliz televizyon gösterisi The X Factor’da jüri üyesi oldu. Benzer yıl ilk solo şarkısı olan Fight for This Love’ı piyasaya sdlı ilk stüdyo albümünü yayımladı.

Cheryl Cole, 15 Temmuz 2006’da Chelsea ve İngiliz millî futbol takımı oyuncusu Ashley Cole ile evlendi. 17 Ağustos 2010 yılında kocasının kendini aldattığı gerekçesiyle boşanmıştır. Futbolcu eşleri aralarında zerafeti ve yetenekleriyle ön plana çıkan Cheryl Ann Cole, FHM’in düzenlediği yarışmada, topladığı oylarla “2009’da Dünyanın en seksi kadını” seçildi. Cheryl Ann Cole FHM’in yarışmasında, Freida Pinto, Anna Friel, Kristin Kreuk, Elisha Cuthbert, Adriana Lima, Keeley Hazell, Britney Spears, Jessica Alba ve Megan Fox gibi isimleri geride bıraktı.

Keza 2009 da ingiliz magazin dergisi “heat”in yaptığı ankette ingiliz kadınlarının en çok kıskandığı bayan seçildi.

Cole, geniş çapta bir tarz ikonu olarak tanınmaktadır. Pek ama, Vogue ve Elle gibi dergilerde kapağa çıkmayı başarmıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Sting

İngiliz şarkıcı Cheryl Cole, ‘Prince Trust’ isimli vakfa maddi kaynak temin etmek için L’Oreal markasıyla birlikte özel bir ruj koleksiyonu hazırladı.

Evlilikleri : . 15 Temmuz 2006’da İngiliz Ulusal Takımı ve Chelsea’nin meşhur futbolcusu olan “Ashley Cole” ile evlendi. 17 Ağustos 2010 yılında kocasının kendini aldattığı gerekçesiyle boşanmıştır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı