C

Cobie Smulders

Cobie Smulders Biyografisi

Ülkemizde de gösterimde olan popüler komedi dizisi How I Met Your Mother’da canlandırdığı Robin Scherbatsky rolüyle tanınan Kanada’lı model ve oyuncu.
Jacoba Francisca Maria Smulders, 3 Nisan 1982 tarihinde, Vancouver, İngiliz Kolimbiyası, Kanada’da dünyaya geldi. Hollanda kökenli bir ailenin çocuğu olan Smulders, Hollanda’lı olan büyük halası ile aynı adı taşımasından nedeniyle Cobie lakabını kazandı.

Dünyanın en zengin su altı hayat alanlarından birisi olan Vancouver’da artan Smulders, çocukluğunda su altı biyoloğu edinmek istiyordu; ama lisede tiyatroya ilgi sardı. Lord Byng Lisesi’nden 2000 yılında mezun olmasının arkasından model ajansları göre keşfedildi ve New York, Paris, Berlin, Tokyo gibi dünyanın pek çok moda merkezinde modellik yaptı.

İlk oyunculuk deneyimini 2001 yapımı T.V. filmi Candy from Strangers’daki Martina rolü ile yaşamış Smulders, Special Unit 2, Jeremiah, Tru Calling gibi böylece fazla dizide konuk oyuncu olarak yer aldıktan sonra 2005 yılında, How I Met Your Mother adlı prime time komedi dizisinin kadrosuna katıldı. Robin Scherbatsky rolünü üstlendiği dizi izleyiciler kadar fazla beğenilince süresi uzatıldı ve altı sezonluk bir mukavele imzalandı.

T.V. dizileri açık havada sinema oyunculuğuna da soyunan Smulders, 2006 tarihli Escape, 2007 tarihli The Storm Awaits ve son olarak 2009 tarihlli The Slammin’ Salmon adlı sinema yapımlarında rol aldı.

derecede İngilizce ve Fransızca konuşan Cobie Samulders, nişanlısı Taran Killam ile beraber Los Angeles, Kaliforniya’da yaşamakta. Çiftin ilk çocuğu Shaelyn Cado Killam, 16 Mayıs 2009 tarihinde dünyaya geldi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Charles Bronson
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı