Y

Doç. Dr. Yunus Emre

Doç. Dr. Yunus Emre Biyografisi

24 Haziran seçimleri için CHP’nin İstanbul İkinci Alan milletvekili adayı oldu. Seçildi.

Doç. Dr. Yunus Emre, 1982 yılında İzmit’te doğmuştur. 2000 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Milletlerarası İlişkiler ve İktisat bölümüne okumaya başlayıp 2005 yılında mezun olmuştur. 2005 ile 2007 yılları aralarında da Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2007 yılında da tekrar aynı üniversitede Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü’nde Doktorasını tamamladı.

Doç. Dr. Yunus Emre İstanbul Kültür Üniversitesi Milletlerarası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesidir. Hem Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) Üyesi, Toplumcu Us Enstitüsü Kurucu Üyesi ve Cumhuriyet Insanlar Partisi (CHP) Gençlik Kolları Eski Genel Başkandır.

Türkiye’deki siyasal yaşam, tarih yazımı ve karşılaştırmalı siyaset alanlarında çalışmaları olan Yunus Emre yazmış olduğu birçok denemenin yanında 2013 yılında çıkardığı CHP, Sosyal Demokrasi ve Sol adı kitabı ile yazarlığa adım atmıştır. Siyasal partiler, CHP tarihi ve sosyal demokrasi üzerine yazdığı makaleler, başta Birikim dergisi elde etmek üzere dağıtılmış mecralarda yayımlandı.

Doç. Dr. Emre’nin ‘CHP, Sosyal Demokrasi ve Sol’ isimli kitabı 2013 yılında İletişim Yayınları göre, 2014 yılında ‘The Emergence of Social Democracy in Turkey’ başlığıyla IB Tauris kadar İngilizce basıldı.

Doç. Dr. Yunus Emre, evlidir ve bir kızı vardır.

Doç. Dr. Yunus Emre, 24 Haziran seçimleri için CHP‘nin İstanbul İkinci Alan milletvekili adayı oldu. Seçildi.

Kitapları :
2014 – The Emergence of Social Democracy in Turkey
2013 – CHP, Sosyal Demokrasi ve Sol

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Yaşar Kemal
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı