E

Emilie De Ravin

Emilie De Ravin Biyografisi

Emilie De Ravin, 1981 doğumlu Avustralya’lı dizi ve sinema oyuncusu. 2004 yılında ABC kanalında yayınlanmaya başlayan Lost adlı dizide canlandırdığı ‘Claire Littleton‘ karakteriyle tanınıyor. Emilie De Ravin, ondan önce de Rosswell adlı dizide ‘Tess Harding’ rolündeydi.

Emilie De Ravin, 27 Aralık 1981’de Melbourne’ün güneyindeki Mount Eliza, Victoria’da dünyaya geldi. 9 yaşından itibaren bale eğitimi almaya başlayan Emilie, 15 yaşındayken seçkinliğiyle meşhur olan Avustralya Bale Okulu’na (Australian Ballet School) kabul edildi. Bu okulda Danceworld 301 gibi bazı prodüksiyonlarda bulunan Emilie, Avustralya’da Ulusal Drama Sanatı Enstitüsü’nde (National Institute of Dramatic Art) ve Los Angeles’ta Prime Time Actors Studio’da oyunculuk eğitimleri aldı.

Kariyerindeki çıkışı, popüler televizyon dizisi Beastmaster: The Legend Continues’da canlandırdığı The Demon Curupira rolüyle yakaladı. 18 yaşındayken Avustralya’dan Los Angeles’a taşınan Emilie, takriben bir ay sonradan harika dizi Rosswell’de ‘Tess Harding’ karakterini canlandırmaya başladı. 2002’de Stephan King klasiği Carrie’nin televizyon için her yerde çevriminde Chris Hargensen rolünde yeraldı.

2004 yılında yayınlanmaya başlayan Lost adlı dizide ‘Claire Littleton’ adında gebe bir kazazedeyi canlandıran Emilie, bu sayede sinema filmlerinde oynamak için bir çok öneri aldı. 2005 yapımı Brick adlı filmde Emily karakterini ve aynı sene kara komedi Santa’s Slay adlı televizyon filminde Mac karakterini canlandıran Emilie, 2006’da 1977 yapımı klasik nefret filmi The Hills Have Eyes’ın bitmiş çevriminde Brenda Carter’ı canlandırdı.

Ailesini ziyaret etmek amacıyla gittiği Avustralya’da 1 Ocak 2005’te Josh Janowicz ile nişanlanan Emilie De Ravin, 19 Haziran 2006’da Melbourne, Avustralya’da sade bir düğünle evlendi. Eşi Josh ve köpeği Bella ile birlikte Los Angeles, Kaliforniya’da yaşayan Emilie, zamanının büyük bölümünü Lost dizisinin çekildiği Oahu, Hawaii ‘de geçiriyor.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Josh Hutcherson
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı