E

Erdem Gül

Erdem Gül Biyografisi

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisidir.

Erdem Gül, 1967 yılında Giresun’da doğmuştur. Annesi Fatma Gül, babası Ziya Gül’dür. Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olduktan sonradan her gazeteci gibi emin bir zaman stajyerlik yaptı.

1992 yılında ANKA Aetecilik yaşamı başladı. 1994 yılında istanbul ve Ankara Belediyelerini kazanan Necmettin Erbakan liderliğindeki Milli Görünüm’ün yükselişiyle Kolaylık Partisi’ni etkin olarak izledi. sonradan Kolaylık Partisi’nin iktidara geliş süreciyle beraber başbakanlık ve parlamento muhabiri olarak ödev yaptı. Rahatlık Partisi ve Fazilet Partisi dönemlerinin sona ermesinin peşinde Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan AKP’yi izledi.

daha sonra Taraf Gazetesi‘nde yine siyasal İslam ve AKP ile ilgili haberlere imza attı. 2010 yılında Cumhuriyet gazetesinde AKP ve parlamento muhabiri olarak göreve başladı. 2013 yılında Cumhuriyet gazetesi Ankara Bürosu’nda Haber Müdürü oldu.

Cumhuriyet gazetesi Ankara Bürosu’nda Haber Müdürü iken 22 Ekim 2014 tarihinde Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilciliği’ne Erdem Gül atandı.

Erdem Gül, Aslı Gül ile evlidir. Deniz ve Sarp Güney adlarında iki çocuğu vardır.

26 Kasım 2015 tarihinde Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile birlikte “MİT TIR’ları” soruşturması kapsamında tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi İstanbul 7. Sulh Suç Oluşturan Hakimliği, Can Dündar ve Erdem Gül‘ün tutuklanmalarına karar verdi.

27 Ocak 2016 tarihinde İstanbul Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede iki gazeteci için bir kez ağırlaştırılmış müebbet, bir kere müebbet ve 30 yıla kadar da hapis cezası istendi. İddianame İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. İstanbul 14. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nin tahliyesine karar verdiği Can Dündar ile Erdem Gül, cezaevinden 26 Şubat 2016 tarihinde 92 gün sonra çıktı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Enrico Fermi
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı