E

Erdin Bircan

Erdin Bircan Biyografisi

CHP Edirne milletvekili

Erdin Bircan, 7 Şubat 1960 tarihinde Edirne’nin Enez İlçesine ast Hasköy’de doğmuştur. Babası Şevki Bircan, annesi Müferiye Bircan’dır. Yüksel adında bir kız kardeşi vardır. İlkokul ve ortaokulu Enez İlçesinde okudu.

İstanbul Hasköy Lisesinde okuduğulerine katıldı. Demokrasi mücadelesine ilk olarak Politika Gazetesinde çalışarak başladı. 1980’li yıllarda özel sektörde yöneticilikler yaptı. Ticari hayatına 1988 yılında Erpa Dokuma’i kurarak başladı ve başarılı bir iş hayatı gerçekleştirdi. Uzunköprü’de hayvancılıkla uğraştı.

Erdin Bircan, sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulundu. Kurucuları aralarında yer aldığı Trakyalı Yöneticiler ve İş Adamları Derneği TRYİAD’da 2 dönem Başkan Yardımcılığı yaptı. 10 sene Keşan Ticaret Sanayi Odası KTSO üyeliği yaptı. Halen İstanbul Tekstil Konfeksiyon İhracatçıları Birliği İTKİB üyeliği, İstanbul Ticaret Odası İTO üyeliği ve İstanbul Sanayi Odası İSO üyeliklerinde bulunmaktadır. Bircan, Atatürkçü Fikir Derneği ve Beşiktaş Spor Kulübü üyesidir.

2011 genel seçimlerinde Cumhuriyet Ahali Partisi’nden milletvekili aday adayı olarak yarıştı. 2015 seçimlerinde önseçimden lletvekili adayı oldu.

7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde CHP Edirne milletvekili seçilerek TBMM’ne girmeye yargı kazandı.

Erdin Bircan evli ve Erdem Bircan ve Eren Bircan adlarında iki çocuğu vardır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ercan Topaca
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı