E

Ertan Aydın

Ertan Aydınlatılmış Biyografisi

Ankara Milletvekilidir. Pollmark Araştırma Şirketinin kurucularındandır.

Ertan Okumuş, 6 Haziran 1971 tarihinde Ardahan‘da Hanak ilçesi Karakale Köyünde doğmuştur. İlköğrenimini Almanya‘da, orta ve lise öğrenimini istanbul’un Küçükçekmece ilçesinde tamamladı. (ODTÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Ulus Yönetimi Bölümünde yüksek lisans ve doktora yaptı. Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Milletlerarası İlişkiler Bölümünden doçentlik unvanını aldı

Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Bahattin Kültürlü‘ın da abisidir.

2000 ve 2003 yılları aralarında Harvard Üniversitesi ve Dartmouth Üniversitesinde araştırmacı, 2004 ve 2011 yılları arasında Çankaya Üniversitesinde Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Milletlerarası İlişkiler Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak bulundu. 2011 yılında Doçent oldu.

Pollmark Araştırma Şirketinin kurucularından olan Ertan Kültürlü, 2012-2014 yılları aralarında Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ın Siyasi İşlerden Sorumluluk Sahibi Başdanışmanı olarak tahsis yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin peşinde Başdanışmanlık görevine Ahmet Davutoğlu‘nun Başbakanlığı döneminde de devam etti.

düzeyde İnlmanca bilen Ertan Kültürlü evlidir. 3 çocuğu vardır.

7 Haziran 2015 tarihinde ve 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde AKP’den Ankara milletvekili seçilerek TBMM’ne girdi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Erkan Zengin
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı