K

Karahan Çantay

Karahan Çantay Biyografisi

Türkiye’nin İlk erkek güzeli

Karahan Çantay, 21 Aralık 1973 tarihinde hoca bir baba ile ev hanımı bir annenin oğlu olarak Ankara’da doğmuştur. Balıkesir’de büyümüştür. İlk, orta ve liseyi Balıkesir’de tamamladı. Üniversite sınavlarında da, en büyük ideali olan ODTÜ’ye dereceyle girdi. 1990 yılında ODTÜ Matematik Bölümü’nü kazandı. Son sınıfa dek okudu. Mankenliğe başlayınca okulu bıraktı. 2000 yılında okuldan atıldı.

1995 yılında “Mr Turkey” model yarışmasının birincisi oldu.anbul’da düzenlenen Mr World erkek çekicilik yarışmasında Türkiye’yi temsilcilik etmiş ve Tom Nuyens ile Gabriel Soto’nun arkasından üçüncü oldu.

Mankenlik, fotomodellik derken, dizilerde de rol aldı. 1999 yılında ‘uyuşturucu bulundurmak ve nakletmek’ suçundan hakkında dava açıldı.

Sibel Can‘la aralarında Londra’da aşk dedikoduları çıktı. Sonradan da ortadan kayboldu.

Fantastik Avcı, Sibel Can ve Zeynep Uludağ gibi isimlerle televizyon dizilerinde başrolü paylaştı. Oynadığı dizi ve filmler Zehirli Sarmaşık, Sibel,Bakımlı Aşk, Böyle mi Olacaktı, Kumkapı Olayı-Üzgünüm, Altın Vuruş. Bunların haricinde Akıllı Müren anısına tiyatro gösterisi ve Hande Ataizi ile birlikte Zorro’nun Aşkı’nda oynadı.

2000 yılının Mart atında Bülent Ersoy’un “Seni Ben Ellerin Olsun Diye mi Sevdim” adlı şarkının klibinde oynadı.

Bildiği Japoncayı unutmamak için Japonca kitaplar okumakta. ABD. New York’ta yaşamış Karahan Çantay, New York Havaalanı’nda taksicilik yapıyor.

Filmleri :
1995 – Kuytu Aşk
1997 – Böyle mi Olacaktı
1997 – Altın Vuruş
1998 – Sibel
2000 – Kumkapı Olayı-Üzgünüm
2000 – Zehirli Çiçek

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Koray Erkök
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı