K

Kelly Brook

Kelly Brook Biyografisi

İngiltere doğumlu model, oyuncu, televizyon sunucusu ve tasarımcı. FHM tarafından, 2005 yılında dünyanın en seksi kadını seçilmiştir.
Kelly Brook, 23 Kasım 1979] tarihinde, Rochester, Büyük Kasaba, İngiltere’de dünyaya geldi. Doğumunda kendisine verilen Kelly Ann Parsons adını Kelly Brook olarak değiştirdi.

Brook, modellik kariyerine 16 yaşında başladı. Annesinin kendisi namına kayıt olduğu bir alımlılık yarışmasını kazanmasının arkasından, Foster’s, Renault, Walkers gibi o kadar çok meşhur markanın reklamında oynadı. Daily Star gazetesi kadar üçüncü sayfa güzeli seçildi.

Grazia dergisi göre yapılan İngiltere’nin En Güzel Kadını ve de 2005 yılında, FHM dergisi tarafından yapılan Dünyanın En Seksi 100 Kadını anketlerinde birinci olunca yıldızı parladı. Böylece çok mayo ve bikini çekiminde poz veren meşhur model, 2006 yılında, kendisine ait olan ve bazı tasarımlarını da kendisinin yaptığı mayo ve iç çamaşırı zinciri New Look’u kurarak ticarete atıldı.

Brook, modellik ve meslek kadınlığının yanı sıra, T.V. ve sinema yapımları ile de kendisinden söz ettirdi. T.V. ile olan birlikteliği 1997 yılında, MTV ve Trouble T.V. kanallarında gençlik programları sunması ile başladı. 1999 yılında, The Big Breakfast adlı sabah programının kısa bir vakit için kadın sunucusu oldu; her ne dek kısa sürse de bu durum kariyeri açısından bir dönüm noktası olarak anıldı.

2007 yılında, BBC tarafından düzenlenen Strictly Come Dancing adlı dans yarışmasına, profesyonel bir dansçı olan Brendan Cole’un partneri olarak katıldı; fakat babasının ölüm edişi üzerine yarışmayı yarım ele vermek zorunda kaldı. 2008 yılında yayınlanan ve de bu yarışmanın devamı olan Strictly Come Dancing Christmas Special 2008]’e de katılan Brook, dansçı partneri Brian Fortuna ile beraber bu yarışmada ikinci olmayı başardı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Kaan Taşaner

Oyunculuk kariyerine, 1997 yılında, müzik klipleri ile başladı. Sorted ve Ripper adlı filmlerde kısa rollerde görüldü; popüler T.V. dizisi Smallville’in birincil sezonunda dört bölüm misafir oyuncu olarak yer aldı ve de 2003 yılında, The İtallian Job’da rol aldı.

İlk başrol denemesi, 2004 yapımı School for Seduction ile oldu. Eleştirmenlerden artı yorumlar aldığı bu filmi, 2005 yapımı House of 9 adlı nefret edilen şey filmi izledi. 2006 yılında oynadığı Survival Island adlı filmde, başrolü paylaştığı Billy Zane ile uzun dönemli bir ilişkiye girdi, çift daha sonra nişanlandı.

Ingiliz aktör Jason Statham ile yedi yıllık uzun bir ilişkinin arkasında 2004 yılında ayrılan Brook, Amerikalı aktör Billy Zane ile beraber oldu, fakat ilişkileri nişanlılık aşamasındayken sona erdi. Brook 2008 yılından itibaren rugby oyuncusu Danny Cipriani ile birliktedir.

Filmografi

Sorted (2000)

Ripper (2001)

Absolon (2003)

The Italian Job (2003)

School for Seduction (2004)

House of 9 (2005), Lea

Survival Island (2005)

In the Mood (kısa film) (2006)

Fishtales (2007), Neried

Piranha 3-D (2010)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı