K

Kemal Gülen

Kemal Tebessüm Eden Biyografisi

Samanyolu Haber TV ve Samanyolu TV’nin esas haber bülteni sunucusudur.
Kemal Gülümseyen, 1969 yılında Erzurum’da doğmuştur. Dokuz kardeşin ikincisidir. Babası Seyfullah Gülümseyen’dir. Fethullah Gülen amcası olur. 1975 yılında ilkokula Ömer Duygun İlkokulunda başladı. 1980 yılında ilkokulu bitirince İzmir’de akrabalarının yanına kalarak Alsancak Ortaokulundan 1983 yılında mezun oldu. 1986 yılında da Namık Kemal Lisesinden mezun oldu. O sene üniversiteyi kazanamadı. istanbul FEM dershanelerinde bir yıllık yoğun eğitimin gerisinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı.

1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne Üniversite hayatına başlamış olup 1993 yılında avukat olarak mezun olmuştur.

1993 yılında Samanyolu TV açılınca televizyonculuğa başladı. Samanyolu TV’de muhabir, koordinatör, yapımcı, yönetmen ve spiker olarak her kademede çalıştı. 1998 yılında Haber Kiritik adlı kavga programı sundu. Haber dairesi başkanı olarak çalıştığı yıllarda “Tahlil” ismiyle açık oturum programında sunuculuk yaptı.

Samanyolu televizyonunda 5 yıl Belgelere Dayanan Müdürlüğü yaptı. 2010 Temmuzdan itibaren Radyolar (Dünya Radyo, Burç FM ve SHaber Radyo) Koordinatörü olarak da tahsis yapmaktadır.

Milletlerarası Türkçe Olimpiyatlarının sunuculuğunu da yapan Kemal Gülümseyen, 1999 yılından sonra Samanyolu TV’nin başlıca haber bülteni sunuculuğunu yaptı. 10 Nisan 2016 tarihinde Samanyolu TV’nin kapatılmasından Fetö örgütünün avukatlığını yapmaya başladı. 26 Temmuz 2016 tarihinde Samanyolu TV’nin tamamen kapatılması ile de arananlar listesine girdi. 11 Ağustos 2016’da Kastamonu’da yakalandı haberi duyuruldu.

Bu haberler üstüne Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:

“12 Ağustos 2016 günü bazı milli medya ile Kastamonu lokal gazetelerinde ve internet sitelerinde, ‘FETÖ elebaşısı Fethullah Gülümseyen’in yeğeni, Samanyolu Televizyonu spikeri, avukat Kemal Tebessüm Eden saklandığı Kastamonu Araç İlçesinde yakalanarak gözaltına alındı’ biçiminde haberler yer almıştır. Kastamonu Vasıta İlçemizde yakalanarak gözaltına alınan kişi, haberlerde belirtilen Samanyolu Televizyonu sunucusu avukat Kemal Tebessüm Eden olmayıp, tekrar Fethullah Gülen‘in akrabası olduğu bildirilen Seyfeddin ve Saadet oğlu 1979 doğumlu Kemalettin Gülümseyen isimli şahıstır. Kesin Olmayan kişi hakkındaki soruşturma halen rahat bir şekilde ve titizlikle yürütülmektedir.”

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Kimi Raikkonen

Kemal Gülen, 1993 yılında Hale Bayan ile evlendi. üç çocuğu vardır.

Kitapları :
2012 – Camın Arka Yüzü

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı