K

Kerem Gönlüm

Kerem Gönlüm Biyografisi

1977 İskenderun doğumlu Efes Pilsen Spor Klübü ve Türk Milli Basketbol Takımı forvet oyuncusu.
Merhum saz sanatçısı Özay Gönlüm‘ün öz yeğeni olan Kerem Gönlüm, 22 Kasım 1977’de İskenderun’da dünyaya geldi. Basketbol hayatına 15 yaşında İskenderun Demir-Çelik‘te başladı.

Geç sayılabilecek bir yaşta basketbola başlayan oyuncu, 19971998 sezonunda TED Kolejliler‘e transfer oldu. 1998-1999 sezonunda A takımına çıkarak 1. ligde forma giydi. 2 yıl TED Ankara Koleji’nde oynadıktan daha sonra 6 sene formasını giyeceği Ülkerspor‘a gidiyordu.

2004 yazında Milli Takım ile Dream Team aralarında oynanan maçta Greg Popovich tarafından beğenilen oyuncu, NBA takımlarından San Antonio Spurs‘ten aktarma teklifi aldı ancak klübü Ülkerspor gitmesier gerçekleşmedi. Bu gelişmeden bir sene daha sonra, 20052006 sezonu başında Efes Pilsen‘e aktarma oldu.

Şut yeteneği orta düzeyde olmasına karşın, savunmada mücadeleci yapısı ve ribaund yeteneği ile Türk basketbolunun kayda değer uzun oyuncularından biri olan Kerem Gönlüm, halen Efes Pilsen forması giymektedir.

Basketbola başladığı dönemi şöyle anlatıyor;

tirnak-sol.gifspacer.giftirnak-sag.gifBasketbola öteki oyunculara göre geç sayılabilecek bir yaşta başladım ve garip bir hikayem var. 1995 yılında bir konser esnasında Ankara’da Şekerspor antrenörüyle tanıştım ve bana “Şekerspor’da oynamak ister misin?” diye sordu. Ben de üniversite harçlığım çıkar diye bu teklifi kabul ettim ve bu şekilde başlamış oldum.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Kamran İnan
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı