K

Kerim Tekin

Kerim Tekin Biyografisi

Kerim Tekin, 18 Nisan 1975 tarihinde Erzincan’da doğmuştur. Orta okulda iken, vokal ve gitar dersleri aldı. lisede, müzik hayatına başladı. İstanbul Atakoy Lisesi mezun oldu. Onyedi yaşında gece kulüplerinde çalışmaya başladı. Bozuyuk Maden Fakultesi birinci sınıfta okuyordu. Annesinin adı handan tekin’dir ve Seda tekin adında ablası vardır.

1994 yılında S Müzik’le anlaşle ilk albümünün hazırlıklarına başladı. “Kara Gözlüm” adını taşıyan ilk albümü 1995 yılında çıktı. “Kara Gözlüm”le birlikte sahne çalışmalarını hızlandırdı. “Haykırsam Dünyaya” adını verdiği ikinci albümünü 1997 yılında çıkardı. Bu son albümünden “Kar Beyaz” adlı parça hit oldu. “Karbeyaz” diye bir şarkı okudu ve ölümün eşsiz tanımını yaptı: KARBEYAZDIR vefat, ellerinden gülüm.

Romantik şarkılarla dikkatleri çeken Kerim Tekin, güzel görünümü, sempatikliğiyle bilhassa gençler kadar kısa zamanda tanındı ve sevildi.

Kerim Tekin, 28 Haziran 1998 tarihinde bir festivalden İstanbul’a dönerken Afyon yakınlarında geçirdiği zincirleme trafik kazasında 23 yaşında yaşamını yitirdi.

Albümleri :
1995 – Kara Gözlüm
1997 – Haykırsam Dünyaya

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Kaan Yıldırım
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı