K

Kesha Rose Sebert

Kesha Rose Sebert Biyografisi

Kesha Rose Sebert, 1 Mart 1987de Los Angeles’de doğmuştur. Çoğu zaman “Ke$ha” olarak tanıtılan Kesha, 2007’den beri müzik dünyasında yer almaktadır. Kesha’nın 2 erkek kardeşi var. Kesha’nın ve kardeşlerinin babası muhakkak değil annesi Pebe Sebert öyle söylemiş. Kesha’nın küçüklüğü bedensel sıkıntılar içinde geçmiş.
Daha 18 yaşındayken Amerikalı süper prodü yayıncılık şirketi ile anlaşma imzaladı. 2008 yılında Britney Spears‘ın Circus albümünde bulunan “Lace and Leather” şarkısında arkadaki vokalde yer alan Kesha, yeniden aynı sene Katy Perry‘nin liste başı şarkısı “I Kissed a Girl”ün video klibinde yer aldı. Kesha yine The Veronicas’ın “This Love” adlı şarkısının sözlerini yazdı. Kesha, Tik Tok adlı hit şarkının sahibidir. Bu şarkıyla ülkemizde dahil çoğu ülkeyi kasıp kavurmuştur.

Paris Hilton‘un ”Nothing in the world”, The Veronicas’ın ”This Love” şarkılarında da Kesha’nın imzası vardır.

Gerçekten Kesha’nın birincil çıkış şarkısı ”Backstabber” olacaktı. Hatta şarkıya klip bile çekildi. Ama daha sonra verilen bir kararla, çıkış şarkısının Tik Tok olma hilton sonradan Backstabber klibini internet sitesinde yayınladı.

2009 yılında Amerikalı rap şarkıcısı Flo Rida ile yaptığı Right Round adlı düet, Amerika’da bir hafta içinde 630,000 kez indirilerek, Amerikan müzik tarihinde bir hafta içinde dijital olarak en çok indirilen şarkısı oldu.

1 Ocak 2010 tarihinde yayımladığı “Animal” adlı birincil solo albümü, Amerikan albüm listesinde bir numaradan antre yaptı. Bu albümden çıkan birincil tekli Tik Tok da benzer şekilde Amerikan müzik listesinde bir numarada yer aldı. Sanatçı, ikinci tekli olarak 3oh!3 ile beraber kaydettiği “Blah Blah Blah” adlı şarkıyı seçti.

Kesha’nın birincil ödülü, 2010 yılında aldığı MTV EMA – En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı ödülüdür. Keza bunun dışında 5 Adet Billboard Ödülü de vardır. Kesha sahne performanslarına da fazla siklet veriyor ve bunun için fazla çalışıyor.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Prof.Dr.Münci Kalayoğlu

Kesha, kendisine has tarzı olan şarkıcılardan biridir. Başlıca eleştirmenler kadar rüküş olarak seçilse de, Kesha bunu kendisine tasa etmiyor. Turkuaz mavisi Dudak Boyası, Kesha’nın olmazsa olmazı! tekrar tekrar çantasında rujunu beceriksiz etmediğini gösteren Kesha, en sevdiği dudak boyası renginin de turkuaz mavisi olduğunu söylüyor. Kesha’nın yüzü çilli. Ama Kesha, yaptığı makyajla çillerini kapatmak yerine onların daha da güzel gözükmesini sağlıyor. Özellikle konserlerinde göz boyası sürmeyi ihmal de etmiyor. Kıyafetlerini seçerken de tek bir elbise giymek yerine, çoğu parçadan oluşan kıyafetleri giymeyi seçim ediyor.

Yer aldığı araştırmalar:
2009: “Right Round” (Flo Rida ve Kesha)
2009: “Touch Me” (Flo Rida ve Kesha) 2009: “My First Kiss” (3oh!3 ve Kesha)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı