ŞS

Sebile Ölmez

Sebile Ölmez Biyografisi

Sebile Ölmez, istanbul’da doğmuştur. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler bölümünden 1996 yılında mezun oldu. Kurumsal firmaların satmak pazarlama bölümlerinde çalıştıktan sonradan ani bir kararla Sinema-TV sektörüne geçiş yaptı.
Sebile Ölmez, 2005 – 2013 yılları arasında kurucusu Raci Yanılmaz olan ve 2014 yılından sonradan sahibi Necati Şaşmaz olan Pana Film bünyesinde Hasan Kaçan‘la yıllarca çalıştı. Pana Film’de makyajcı olarak tayin yaptı.

Çocukluğundan beri el becerileri iyi olduğundan güzellikle ilgili konularda kendini geliştirdi. Makyaj konusunda geliştirdiği tecrübelerini bu sektörde daha ileriye taşıdı. Sosyal Medya Bloggerlık ve Youtube’un yükselişte olduğu dönemde arkadaşlarının yetersiz olduğu ve ondan öğrendiği veya destek elde etmek istediği bilgileri daha artı kişiye ulaştırmak için bir 5 Mart 2011 tarihinde ilk blogunu açtı ve ebru desenli ojelerini paylaştı. Fakat kendi videosu olmadığı için bir diğer yabancı youtuber’ın videosunu paylaştı. sonradan Türkçe içeriklabilmesi namına kendi videosunu 25 Mart 2011 tarihinde Youtube’a koydu ve ilk kanalını açtı.

Annesi Sebi ve Bebi diye ismini kısalttığından aklına birincil gelen ad Sebi Bebi oldu. Haftada 3 video yükleyerek takipçilerine içerik üretmeye devam ediyor.

Sebile Ölmez, 10 sene sinema ve TV sektöründe, menajerlik ve üretim kordinatörlüğü vs. gibi işler yaptıktan sonradan, çevresindeki insanlara güzellik ve stil konusunda fazla şey öğrettiğinden yola çıkarak, yaptığı her türlü araştırma ve sahip olduğu bilgiyi insanlarla paylaşmaya karar verip 2013 yılında birincil blogu olan www.sebibebi.com sitesini kurdu.

Sebile Ölmez, sonradan bilgilerin video görsel sunumu ile takipçiye geçmesinin yazı ile geçmesinden fazla daha basit olduğunu düşünerek Vlogger’da olmaya karar verdi. Ve 2013 yılından beri 140’ın üstünde video ve 350’nin üstünde içerikle, keza Blogger ayrıca Vlogger olarak bilgilerini paylaşmaya devam etti.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Salih Güney

nadiren Tv8 kanalında Özge Uzun’un sunduğu programa misafir oluyor ve güzellik sırlarını, makyajlarını anlatıyor.

Sebile Ölmez, Emre Ölmez ile evlidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı