S

Selen Görgüzel

Selen Görgüzel Biyografisi

Selen Görgüzel, 9 Şubat 1979 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Merter ilkokulunda başladığı eğitimini İstanbul 50. Yıl Tahran lisesinde tamamladı. Babası Ender bey matbaacı ve Amerika’da yaşayan Selçuk adında bir erkek kardeşi olan Selen Görgüzel’in annesi Selma bayan konut hanımıdır.
1997 yılında 18 yaşında iş adamı Yıelen Görgüzel, 2003 yılında 24 yaşında evliliğine son verdi. Bu evlilikten İlknaz (d.1999) isminde bir kızı var.

Daha lise yıllarında 1995 yılında Okan Bayülgen’in Televizyon Çocuğu Programında kamera ardındaki partime çalışmaya başladı.

1996 yılında”zirvedeki sesler” adlı İstanbul Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü öğrencileri kadar hazırlanan programı sunarak ekran hayatına başlamıştır. Ardından Kanal E’de ‘’Zirvedeki Sesler’’ programının sunuculuğu geldi. yavaşça pişme dönemleri ona o dönem yeni yayınlama hayatına başlayan TGRT’nin kapılarını açtı. Sunuculuk, muhabirlik derken Kanal 6’da kendi formatı olan ‘’Ev hali’’ adlı talk-şovun yapımı ve sunumu üstlendi. “Ev Hali” isimli programındaki tiyatro oyunculuğu yeteneğinin Nezih Tuncay‘ın yardımları ile “Kandemir Konduk” tarafından fark edilmesiyle tiyatroya aktarma olmuş, çeşitli dizilerde oyunculuk yapmaya başlamıştır.

Mahallenin Muhtarları, Avrupa Yakası, Belalı Baldız, Emanet, Deli Duran, Oğlum İçin, Tılsım Adası, Pars Narkoterör, Ağlamak Yok, Doktorlar, Kurtlar Vadisi gibi dizilerde başarılı rolleri canlandırmıştır.

Enis Fosforoğlu’ndan oyunculuk, Emel Şenocak’tan şan eğitimi aldı. ABD New Jersey’de Bergen University’de ‘’Performing Arts” oyunculuk eğitimi aldı.

Enis Fosforoğlu tiyatrosunda Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın “Şıpsevdi’’ oyununda tam iki sene “Edibe’’ karakterini canlandırdı. Refik Erduran’ın ‘’İkinci zorlama’ adlı tiyatro oyununda da iki sene ‘’Sevimli’’ karakteriyle tiyatronun tozlu ama beğeni ve kibir dolu yıllarını yaşadı.

Işık Halkası Algan İstanbul Drama sanat akademisinde 2 sene “marifetli drama eğitmenliği’’ okudu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Seray Sever

Selen Görgüzel, dizi ve filmlerde şu anda hem oynuyor keza de marifetli drama eğitmeni olarak oyuncu koçluğu yapmaya devam ediyor.

Selen Görgüzel, “Renklerde Kaybolan Yaşam” adlı filmde Semiha Berksoy‘un gençliğini oynadı. “Mıhlıçay Aşıkları” filminde de Yasemin karakterini canlandırdı.

“Karmakarışık” adlı tiyatro oyununda Susan Phılıpes rolü ile tiyatrocu yönünü sergilemiştir.

2012 yılında Slow müzik ağırlıklı “Çocuk Kadınım” adlı maksi single’ıyla müzik piyasasına da giren Selen Görgüzel, yavaş ve belli adımlara ilerlemek istediğini belirtti.

Selen Görgüzel, Çekmeköy’deki evinde kızı İlknaz ve köpekleri Linda ile birlikte oturuyor. Polisan’ın sahibi Ertuğrul Bitlis ile 1 Ocak 2011 tarihinden beri nişanlı idi 2013 yılında ayrıldılar.

Selen Görgüzel, 24 Nisan 2014 tarihinde Hamdi Alkan, ile Roma’da evlendi.

Filmleri ve dizileri :
2017 – Türk Malı (Şehnaz)(TV Dizisi)
2015 – 2016 – O Yaşam Benim (Cevriye)(TV Dizisi)
2013 – Aşk Emek İster (TV Dizisi)
2009 – Zorunlu Başkan (TV Dizisi)
2009 – Renklerde Kaybolan Hayat (Sinema Filmi)
2009 – 7 Kocalı Hürmüz (Sinema Filmi)
2008 – Mıhlıçay Aşıkları (Sinema Filmi)
2008 – Gözyaşı Dökmek Yok (TV Dizisi)
2008 – Aman Annem Görmesin (TV Dizisi)
2007 – Tılsım Adası (TV Dizisi)
2007 – Pars Narkoterör (TV Dizisi)
2007 – Oğlum İçin (TV Dizisi)
2007 – Kurtlar Vadisi Pusu (TV Dizisi)
2007 – Doktorlar (TV Dizisi)
2005 – Çılgın Duran (TV Dizisi)
2005 – Belalı Baldız (TV Dizisi)
2004 – Bir Dilim Aşk (TV Dizisi)
2004 – Avrupa Yakası (TV Dizisi)
2002 – Emanet (TV Dizisi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı