S

Selen Soyder

Selen Soyder Biyografisi

Selen Soyder, 26 Aralık 1986 tarihinde İzmir, Konak’da doğmuştur. Bütün adı Mükerrem Selen Soyder’dir. İlkokul, ortaokul ve liseyi İzmir Selma Yiğitalp Lisesinde okudu. istanbul Veri Üniversitesi Tarih bölümünde öğrenci olarak devam etmektedir.
2006 yılında “Miss Model Of Turkey” yarışmasında ikinci güzeli seçildi ve “Miss Bikini Of The Universe” yarışmasında Çin Halk Cumhuriyetî’nde Türkiye’yi temsil etti. İlk 5’e giren Soyder, Türkiye’ye “En iyi milli kostüm ödülü”nü de getirdi

2007 yılında “Miss Turkey” güzellik yarışmasına katıldı Türkiye güzeli seçildi. Türkiye’yi; Çin’in Sanya adasında yapılan “Miss World 2007” yarışmasında temsilcilik etti. Çin’den döner dönmez Vakko‘nun modelliğini yaptı. sonradan da İngilizcesini ilerletmek için dil eğitimi maksadıyla Kanada‘ya gitti ve 2009 yılında döndü.

Geldikten sonradan spikerlik kursuna yazıldı ve Star TV‘de staj yaptı.

2010 yılında FOX TV‘de yayınlanan “Yer Gök Aşk” dizisinde birincil bölümlerinde başrolde oynayan Birce Akalay ve Murat Ünalmış ile birlikte rol aldı. Dizinin 2. sezonlarına yakın başrol oyuncusu Selen Soyder benzer üretim şirketinin bir diğer dizisi olan “Lale Devri” adlı diziye Türk dizi tarihinde ilk olarak Yer Gök Aşk’ta fakat kişilik ismiyle aktarma olmuştur.

Selen Soyder, 2012 yılında “Lale Devri” adlı dizide Tolgahan Sayışman, Hatice Aslan, Korel Cezayirli, Gül Onat, Kenan Bal ile birlikte başrol oynamıştır.

Selen Soyder, 2011 yılında“Yer Gök Aşk” dizisinin yönetmenlerinden olan Ulaş İnaç’la izdivaç yolunda adım attı. Ancak 2012 yılının başında ayrıldıklarını duyurdu.

Selen Soyder, 2012 – 2014 yılarında model ve oyuncu Tolgahan Sayışman ile birlikte oldu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Selen Uçer

2015 yılında reklamcı Oren Fransez ile evlendi.

Fırsat buldukça pilates ve yoga yapan Selen Soyder, çocukluğundan bu yanlamasına kırmızı et yemediğini söylüyor.

2014 yılında “Kod Adı Reaksiyon” adlı dizinin başrollerinde Erdal Beşikçioğlu, İbrahim Çelikkol, Selen Soyder, Akarsu Erdoğan, İsmail Demirci ve Yurdaer Okur oynadı.

2016 yılında başrollerinde Selen Soyder, Can Yaman, Cengiz Bozkurt, Altan Erkekli, Gül Onat, Bülent Şakrak, Mehtap Bayri, Deniz Oral ve Veysel Diker‘in yer aldığı “Hangimiz Sevmedik” adlı dizide (Itır) karakterini canlandırdı.

Filmleri ve Dizileri :
2016 – Hangimiz Sevmedik (Itır)(TV Dizisi)
2015 – Cahide Devekuşu’nun Açık Evliliği (Oyuncu)(Kısa Film)
2014 – Kod Adı Reaksiyon (Dr. Zeynep) (TV Dizisi)
2011 – 2013 – Lale Devri (Toprak)(TV Dizisi)
2010 – 2012 – Yer Gök Aşk (Toprak)(TV Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı