S

Selim Bayraktar

Selim Bayraktar Biyografisi

Müthiş Asır” dizisindeki Sümbül Ağa rolüyle tanındı.

Selim Bayraktar, 17 Haziran 1975 tarihinde Irak, Kerkük‘de doğmuştur. Bir petrol şirketinde kastetmek için Irak’a giden Köyceğiz’li bir baba ile Kerkük’lü Türkmen annenin oğludur. Bir ablası vardır. İlkokulu Kerkük’de okudu. Okuduğu okulu ziyaret eden Saddam Hüseyin kadar Cumhuriyet Muhafızı askerleri olması için Selim’i de seçince; olmamak için kurşuna dizilmeyi göze alarak ailesiyle Türkiye’ye kaçtı. 12 yaşındayken 17 ağustos 1987 tarihinde Türkiye’ye geldi. Dört yıl Eskişehir’de yaşadı. Ortaokulu Eskişehir’de tamamladı.

Sonra Eskişehir soğuk geldiğinden daha sıcak bir yer olan Antalya’ya taşındılar. Lise eğitimini Antalya’ da tamamladı. Lisede okurken Tiyatro atölyesinde kurslara katıldı. Sonradan Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü kazandı ve 2000 yılında mezun olduktan sonra Antalya’da yaşamaya başladı.

Mezun olduğunda hemen ataması yapılamadığından bir yıl “Paris Sirki” adlı sirkte palyaço olarak çalıştı. Yurtdışı turnelerinde bulundu. Balkanski kardeşlerle sirk akrobasisi ve illüzyon çalışmaları yaptı ve birçok turnede bulundu. Askerlik vakti gelince sirkten ayrılıp askerliğini yaptı.

Daha Sonra Devlet Tiyatrosu sınav açtı, girdi ve Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı.

2007 yılında Diyarbakır Devlet tiyatrosundan Antalya Devlet Tiyatrosuna atandı.

Selim Bayraktar, 2005 yılından beri Devlet Senfoni Orkestrası’nda müzisyen Bihter bayan ile evlidir ve Antalya’da Comport Palace Rezidans’ta aldığı dairesinde yaşamaktadır.

Selim Bayraktar, 2012 – 2014 yılları aralarında yayınlanan Muhteşem Asır adlı tarihi dizide Kanuni Sultan Süleyman‘ın sarayında harem ağası Sümbül Ağa karakterini canlandırmıştır. Yönetmenliğini Taylan Biraderler‘in yaptığı, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, senaryosunu Meral Okay ve Meral Okay’ın ölümünden sonra Yılmaz Şahin’in yaptığı “Müthiş Asır” dizisinde; Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Vahide Gördüm, Nebahat Çehre, Okan Yalabık, Burak Özçivit, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Nur Fettahoğlu, Selma Ergeç, Pelin Karahan, Merve Boluğur, Engin Öztürk, Aras Bulut İynemli, Berrak Tüzünataç, Deniz Çakır, Meltem Cumbul, Sarp Akkaya gibi oyuncular rol almıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ulaş Tuna Astepe

Selim Bayraktar, 2013 yılında “Romantik Komedi2: Bekarlığa Veda” filminde; Cemal Hünal, Sedef Avcı, Sinem Kobal, Burcu Kara, Gürgen Öz ve Engin Altan Düzyatan‘dan oluşan oyuncu kadrosuna falcı rolü ile dahil oldu.

23 Ocak 2015 tarihinde vizyona giren “Aşk Sana Aynı” adlı sinema filminde Selim Bayraktar başrolde olarak, Fahriye Evcen, Burak Özçivit, Yavuz Bingöl ile birlikte rol aldı.

2016 yılında Mahsun Kırmızıgül‘ün yazıp yönettiği “Vezir Parmağı” adlı sinema filminde, Mahsun Kırmızıgül, Peker Açıkalın, Altan Erkekli, Ali Sürmeli, Selim Bayraktar, Orçun Kaptan, Levent Sülün, Rana Cabbar, Metin Yıldız, Talat Bulut, Cihat Tamer, Nuri Alço, Muhammed Cangören, Hayrettin Karaoğuz’un yanı sıra Ece Uysal, Yasemin Yalçın, Gülben Ergen, Derya Şensoy, Meral Çetinkaya, Aydan Burhan, Güner Özkul, Suna Selen, Defne Yalnız gibi meşhur isimlerde rol aldı.

Oynadığı Tiyatro Oyunları :
– Othello
– Bay Kolpert
– Kadeş Gelini
– Asıl
– Sırça Kümes
– Cıbıl Kurt (Yönetmen)

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Vezir Parmağı (Sinema Filmi)
2016 – İstanbul Kırmızısı (Sinema Filmi)
2016 – Kanlı Girdap (Ali) (Sinema Filmi)
2016 – Daha (Sinema Filmi)
2015 – Orman (Omar) (Kısa Film)
2015 – Gecenin Kraliçesi (Hakan) (TV Dizisi)
2015 – Ahirim Sensin (Hakan) (TV Dizisi)
2014 – Kırmızı (Gökhan) (Sinema Filmi)
2014 – Aşk Sana Benzer (Aykut) (Sinema Filmi)
2011 – 2013 – Harikulade Asır (Sümbül Ağa) (TV Dizisi)
2009 – Büyük Oyun (Kaçakçı Lider) (Sinema Filmi)
2009 – Bir Bulut Olsam (Mahmut Paşa ) (TV Dizisi)
2007 – Köprü (Erdal) (TV Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı