S

Selim Kaptanoğlu

Selim Kaptanoğlu Biyografisi

Selim Kaptanoğlu, 1949 yılında van’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimlerini Çanakkale, Çankırı ve Ankara’da tamamladı.
Selim Kaptanoğlu, 1966 yılında Ankara askerî tıbbiye öğrencisi olarak başladı tıbbiye eğitimine, 1972 yılında tamamladı, tabip teğmen oldu.

1973-76 aralarında Bitlis Askerî Garnizon tabibi olarak çalıştı. 1976-80 Gülhane Askerî Tıp Akademisinde ortopedi alanında ihtisasını tamamladı.

12 Eylül 1980’den kısa bir zaman önce tabip binbaşı rütbesiyle Ankara Mevki Hastanesi Ortopedi Birim Şefi görevine atandı.

12 Eylül 1980 ardından, MHP ve ülkücü kuruluşlar davasında yirmi beş yıl hapis talebiyle yargılandı, dokuz ay görevden alındı, mahkeme kararıyla görevine iade edildi.

Üç buçuk yıl, Alparslan Türkeş’in de kaldığı Ankara Mevki Hastanesi Tutsak Servisi Şefliği görevinde bulundu. Askerlik mesleğinden binbaşı rütbesindeyken atılması sonucunda İstanbul’a yerleşti.

1989-91 yıllara aralarında MHP İstanbul İl Başkanlığı yaptı. 1991’de Özbekistan’a gitti ve iş hayatına orada devam etti.

1994 yılında MHP’de Teşkilattan Sorumluluk Sahibi Genel Sekreter Yardımcılığı görevini üstlendi.

MHP genel başkanı Alparslan Türkeş’in 4 Nisan 1997 tarihinde Ankara’da vefatından daha sonra her yerde Özbekistan’a döndü. Devlet Bahçeli 1997’de göreve gelir gelmez üyelik kaydını sildirdi.

1 Kasım 2015 seçimlerinden daha sonra alınan seçim sonuçları için

tirnak-sol.gifspacer.giftirnak-sag.gif40 milletvekili ile 4. sıraya düştük. Utanç duyulacak bir şey. Türk milliyetçiliğini temsilci bir partinin 40 milletvekili varken Kürt milliyetçiliğini temsilci partinin 59 milletvekili var. Bu durumdan ülkücüler utanç duyuyor. Kafalarımız yerde kaldıramıyoruz. Ben olsam, Bahçeli’nin yerinde ben olsam hemencecik istifa ederim. Kan değişikliği durum. Böyle giderse baraj aşağıda kalırız toparlanmaya çalışıyoruz.

MHP’yi 18 yıldan beri bir zihniyet yönetiyor. Bu vakit içerisinde 13 tercih oldu ve MHP hepsinde mağlup oldu. Sayın Türkeş’in vefat ettiği 1997 senesinde ben o süre MHP Genel Merkezi’nde teşkilatlara bakan Genel Sekreter yardımcısıydım. O zaman MHP’nin 1 milyon 300 bin üyesi vardı. derhal MHP’nin belirtilmiş üye sayısı 330 bin. O zamann. 1999 seçimlerinde bu halk Alparslan Türkeş’e olan sevgisini ve minnet borcunu ödemek için 118 milletvekili verdi. DSP ise 123 milletvekili çıkarttı. Devlet Bey’in eline iktidar olma imkanı geçti. Elindeki düdüğü çalsa DYP, ANAP ve Rahat Partisi’ndeki ülkücü arkadaşlara ‘baba ocağına’ gelin deseydi, minimum 50-60 milletvekili istifa edip gelirdi. İsteseydi tek başına iktidar olurdu. ‘Hacıyla bacı dinlensin’ diyerek rahmetli Bülent Ecevit’in yanına stajyer başbakan yardımcısı olmaya talip oldu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Semiramis Pekkan

” Dedi.

1 Kasım seçimlerinde oy kaybeden MHP‘de Selim Kaptanoğlu MHP Genel Başkanlığı adaylığını açıkladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı