S

Selin Boronkay

Selin Boronkay Biyografisi

İş kadını, Menajer

Selin Boronkay, 16 Nisan 1974 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Dedesi Macaristan‘dan gelip Türkiye’ye resmileşmiş. Ortodoks-Rum vatandaşlarımızdan meşhur meslek adamı olan Zoltan Boronkay’ın üç kızının ortancasıdır. Liseyi İstanbul’da bitirdikten daha sonra Üniversiteyi Boğaziçi Üniversitesinde ve Almanya’da işletme üzerine okuyup, Türkiye’ye döndü.

Bir zaman aile şirketinde çalıştı, sonra Ajans açmayi kurdu. Demet Akalın‘ın, Hayko Cepkin‘in basın danışmanlığını yaptı.

AKUT’un üyesi olan Selin Boronkay, Oran Halkla İlişkiler, Toy Box Production, S Manegement, Pan Ajans ve Cess Nispet Ajans gibi kurumlarda halkla ilişkiler müdürü, koordinatör patron veya idareci sıfatlarıyla tahsis aldı. Yardıma yoksul insanları gereklilik duydukları şeylerle buluşturmayı amaçlayan AİP (Ivedi İhtiyaç Projesi) faaliyetlerinin organizasyonunda kanımca yer almış ve bu projeye her türlü katkıda bulunmuştur.

Selin Boronkay, meşhur usta ve mankenlere menajerlik yerine getirmek çekicilik yarışmaları, defileler, misafir etme ve partiler düzenlemek, sanatçı ve manken organizasyonları aranje etmek gibi, birçok alanda hizmet sunmuştur.

2007 yılı Fashion TV kayıtlı güzellerini Türkiye’ye getiren Boronkay benzer zamelleri de ülkemize getirerek onlarla program yapma başarısını göstermiştir. Boronkay’ın başında olduğu Pan Ajans, Heidi Klum, Eva Herzigova, Fernanda Tavares, Helena Christensen, Gisele Bündchen gibi dünyaca meşhur top modellerin Türkiye temsilciliğini üstlenmiştir.

Dünyanın en büyük üç alımlılık yarışmasından biri olan “Miss Earth”ün Türkiye haklarını da tekrar Boronkay’ın koordinatörü olduğu Pan Ajans satın almıştır.

Sahibi olduğu Oran Halkla İlişkiler adlı şirket eliyle Geleneksel Avşa Festivaline öncülük etmiştir. Selin Boronkay, Avşa Adasında bulunan Türkiye’nin en büyük diskosu Tanz Disko’nun halkla ilişkiler temsilciliğini de üstlenmiştir.

2010 yılından beri de Best Model yarışmasında birinci olan erkek modellerin menajerliğini yapmaktadır. Çağatay Ulusoy ve Furkan Palalı bunlardandır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Seray Kaya

Selin Boronkay’ın 36 kedisi, beş köpeği, üç kaplumbağası var. Ona kalsa maymun falan da alacakmış.

Hiç evlenmeyen Selin Boronkay halen bekardır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı