S

Sema Çelebi

Sema Çelebi Biyografisi

Sema Çelebi, 23 şubat 1955 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Avukat olan babası İrfan Erdem Demokrat Parti’nin kurucularındandır. Anne babası Sema Çelebi 16 yaşındayken boşanmıştır. Ankara TED Koleji’ni bitirdi. (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) ODTÜ’de İş Yönetimi okudu. Kendisinin “Cemiyet kadını” olduğunu söylemektedir.
Üniversitedeyken Sema Çelebi 20 yaşında kena Çelebi ile tanışıp 1975 yılında evlendi. 22 sene evlilikten daha sonra boşandılar. Evlendikten bir sene daha sonra bir oğlu oldu. Çocuğu bir yaşına geldikten sonradan kendisi “Mudo” da çalışmaya başladı.

Türk Hava Yolarında müdür olarak çalışan eşinin işi dolayısıyla dokuz yıl Paris’te, üç yıl Singapur’da yaşadı. Bir yanlamasına da işi büyütüp toptan dokuma işi yapıyordu. Paris’te kaldığı yıllarda mükemmel Fransızca öğrendi.

Amerika’dan toptan getirdiği istakozlarla Bebek’te “A la Gurme” adında ıstakoz butiği açmıştır.

2007 yılında Buzda Dans yarışmasının jüri üyeliğini yapmıştır.

Sema Çelebi, Nisan 2013 tarihinde başlayıp Show TV’de yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” yarışmacıları arasında oldu. Yapımcılığını Med Yapım’ın yaptığı 12 Nisan 2013’de birincil bölümü Show TV’den canlı olarak yayınlan yarışmada yarışmacılar Sema Çelebi, Asena Onur Anlayışlı Olmak, Bayhan Gürhan, Gökhan Taşkın, Atilla Taş, Leyla Bilginel, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan, Önder Bekensir, Günay Musayeva, Semih Yuvakuran, Semiha Yankı, Serkan Tanırgan, Şener Üşümezsoy, Timur Kunt, Tony Hill, Tuğba Özay, Verda Penso olmuştur. Birinciliği Önder Bekensir almıştır.

Şubat 2016 ayında TV8’de başlayan ve sunuculuğunu Hande Sarıoğlu’nun yaptığı “Böyle Fazla Daha Güzelsin” adlı programda Yüksek Dağ Kavasoğlu ile birlikte jüri üyeliği yapmaktadır.

Filmleri ve Dizileri :
2007 – Kaptan (TV Dizisi)
1990 – Yuva (Anne Ayşe) (TV Dizisi)
1987 – Kuruluş / Osmancık (Malhun Hatun ) (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Serkay Tütüncü
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı