S

Serdar Akinan

Serdar Akinan Biyografisi

SkyTurk kanalında Nihat Genç ile yaptığı söyleşi programı ile tanınmıştır.

Serdar Akinan, 1968 yılında istanbul’da doğmuştur. Tatar kökenlidir.

1987 yılında Milliyet Gazetesi‘nde gece servisinde muhabir olarak gazeteciliğe başladı. 1992 yılında Televizyon muhabirliğine adım atarak televizyonculuğa başladı. Mehmet Ali Birand ve ekibinin hazırladığı haber programı 32. Gün‘ün görsel yönetmenliği yaptı. 1992 yılında görüntülü haber dalında iki öbür birincilik ödülü aldı. daha sonra ABD‘ye gitti. ABD’de haber kanalı kurduktan daha sonra Türkiye’ye döndüğünde başlangıçta Number One TV‘nin başında devir aldı.

Haber kanalları CNN Türk, NTV ve Habertürk‘ün kuruluş kadrosunda bulundu. SKY Türk adlı haber kanalında Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. Skytürk adlı T.V. kanalında, 20072008 yılları aralarında Nihat Genç ile beraber Ne Var Ne Yok adlı söyleşi programı sundu.

“Aynı Allah’ın Evlatları Değiliz” adlı köşe yazı dizisini yazdı. Serdar Akinan, bununla beraber Akşam gazetesinde köşe yazarıydı. Recep Tayyip Erdoğan‘ın politikalarını negatif değerlendirince gazeteden kovuldu. İşten çıkarıldıktan daha sonra Vagus.tv adında bir haber portalı olan internet sitesi açtı. 26 Ocak 2014 tarihinde Vagus.tv TİB tarafından kapatıldı ve 12 gün baştan başa kapalı kaldı.

Serdar Akinan ve kardeşi Serhat Akinan ile beraber İskeleye beş dakikalık yürüme mesafesinde, Büyükada’da “Akasya” adında bir restoran açtı.

Kitapları :
2006 – Neo-Takiye
2007 – Kan Uykusu
2008 – Soğuk Barış
2008 – Kan Uykusu Kınalı Türkü
2013 S- ahi Beni Niçin Almadılar?

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Selda Özbek
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı