S

Serhat Hacıpaşalıoğlu

Serhat Hacıpaşalıoğlu Biyografisi

2016 yılında Eurovision Şarkı yarışmasında San Marino namına yarışacak.

Serhat Hacıpaşalıoğlu, 24 Ekim 1964 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Bütün adı Ahmet Serhat Hacıpaşalıoğlu’dur. Aslen Trabzonludur. Babası İsmail Hakkı bir deniz subayıydı.

İlkokulu Üsküdar’ın İcadiye semtinde n Lisesinden mezun olduktan daha sonra 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini bitirdi.

Üniversiteden mezun olduktan sonradan 1990 yılında askerlik görevini kısa dönem olarak Burdur’da iki ay yaptı.

1994 yılında End Productions isimli üretim şirketini kurarak yapımcılık kariyerine başladı. Keza 1994 yılında “Jeopardy” isimli Amerikan Data Yarışmasının Türk versiyonu olan “Riziko!” isimli yarışmanın yapımcılığını ve bununla birlikte sunuculuğunu üstlendi.

1995 yılında En İyi Erkek Spiker ve En İyi Yarışma Programı dallarında Altın Kelebek Ödülü kazandı. Bundan 1 sene daha sonra yine En İyi Müsabaka Programı kategorisinde ödülün sahibi oldu.

1996 yılında End Productions yapımcılığında yayınlanan Kasıt 4 isimli müsabaka programında sunuculuk yaptı. Tekrar başka bir kanalda yayınlanan Britanya müsabaka programı Midas Touch’un Türk versiyonu olan “Altı üstlendi. Gerisinde “Serhat’la Rizikosuz!” isimli ziyafet programında sunuculuk görevi yaptı.

1997 yılında ilk single çalışmasını yaparak “Rüya Ben Yeniden” adı ile çıkarmıştır.

2000’li yıllara gelindiğinde ise alıştırma alanını daha da genişleten Serhat Hacıpaşalıoğlu, Katerina Mutsatsos ile birlikte END Productions yapımcılığında yayınlanan “Kalimerhaba” isimli programı sunmuştur.

Yine End Productions yapımcılığında düzenlenen 1998’de başlayan ve halen günümüzde yapılmakta olan Liselerarası Müzik Yarışmasını, 2002 – 2004 yılları aralarında Megahit-Uluslararası Akdeniz Şarkı Yarışmasını ve 2009’da başlayıp günümüzde halen yapılmakta olan Dans Maratonu gibi yarışmalarda rol almıştır.

2014 yılında çalışmalarına Almanya ve Fransa’da aralıksız sanatkâr benzer sene “Je M’Adore” isimli şarkısı ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır. Ressam bu şarkısı ile Deutsche DJ Black/Pop Charts listelerinde beş hafta boyunca zirvede kalmıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Slyvester Stallone

Serhat Hacıpaşalıoğlu, 2016 yılında İsveç’in başkenti Stockholm’de 61ncisi gerçekleşecek olan Eurovision Şarkı yarışmasında, bugüne kadar yaptığı albüm çalışmaları ile Avrupa’nın farklı alanlara yönlendirilmiş müzik listelerinde zirveye meydana çıkan Türk şarkıcı ve besteci Serhat Hacıpaşalıoğlu, San Marino namına yarışacak.

Ödülleri :
1995 – Altın Kelebek Ödülü, En İyi Erkek Sunucu (Riziko!)
1995 – Altın Kelebek Ödülü, En İyi Müsabaka Programı (Riziko!)
1996 – Altın Kelebek Ödülü, En İyi Müsabaka Programı (Riziko!)
1998 – Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi, Fair Play Büyük Ödülü
2003 – FIDOF (Milletlerarası Şenlik Organizasyonları Federasyonu) Annual Golden Transitional Media Ring of Friendship
2004 – İskenderiye Şehrinin Altın Anahtarı

Albümleri (single) :
1997 – Rüya-Ben Bir Daha
2004 – Total Disguise (Viktor Lazlo ile düet)
2006 – Chocolate Flavour
2008 – I Was So Lonely-No No Never (Tamara Gverdtsiteli ile düet)
2014 – Je M’Adore

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı