S

Serhat Ulueren

Serhat Ulueren Biyografisi

Telegol programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Serhat Ulueren, 1968 yılında istanbul’da doğmuştur. Kendinden 2 yaş büyük ablası vardır. Annesi babasından O 2 yaşında gelmeden önce boşanmış ve gazeteci Şemsi Sılkım ile evlenmiştir. Yıllardan Beri Antalya’da kaldı. sonradan istanbul’a geldiler. Motor Iş Lisesi mezunudur. Gazeteciliğe de üvey babasının desteği ile başlamıştır.

Motor Iş Lisesinden mezun olduktan sonra Tercüman Gazetesi’nin elektrik bölümünde işe başladı. İlk defa 1988 yılında Çevirmen Gazetesi’nin adına İstanbul’un ücra köşelerinde oynanan amatör küme maçlarına gitmeye başladı.

1992 yılında Şansal Büyüka’nın daveti üzerine Galatasaray muhabiri olarak Kanal 6’ya geçti. 1994 yılının Aralık ayında Şansal Büyüka ve ekibi Kanal D’ye geçti. Serhat Ulueren ise Kanal 6’nın o zamanki sahibi olan Ahmet Özal ile görüşmesi üstüne Kanal 6’ya Spor Müdürü oldu. Ama 1 ay sonradan dışarılarda haber kovalamak, özel işler yerine getirmek, son dakika haberlerini iletmek istediğinden; müdür olmaktan vazgeçen Serhat Ulueren, yerine Meydan Gazetesi’nden Faik Çetiner’in gelmesini istedi ve Ahmet Özal’a da kabul ettirdi.

Acun Ilıcalı‘nın satın aldığı TV8‘e veda eden Serhat Ulueren‘in sunduğu, Kaya Çilingiroğlu, Erman Toroğlu, Ziya Şengül ve Gökmen Özdenak‘ın yorumcu olarak yer aldığı Telegol programı Ağustos 2014 ayında Skyturk 360TV ile anlaştı. Yeni kanalında anlaşma sağlanamayan Erman Toroğlu kadroda yer almadı. Telegol programı 360TV’de yayınına 29 Aralık 2016 tarihinde son verildi.

Serhat Ulueren, gövde eğitimi öğretmeni Şerife Deniz Ulueren ile evlidir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Serpil Çakmaklı
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı