S

Serpil Örümcer

Serpil Örümcer Biyografisi

“Bayan Üçgenin Taban Olmayan Kenarı” lakaplı ressam, sinemanın vamp kadını rollerinde oynamıştır.
Serpil Örümcer, 1952 yılında doğmuştur. Esas soyadı Orümcer’dir. 1967 yılında Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği alımlılık yarışmasında 14 yaşında çekicilik kraliçesi seçildi. Arkasından bir sene mankenlik yaptı.

1972 yılında şarkıcı Berkant Akgürgen ile evlendikten sonra Berkant’ın çalıştığı gece kulübünde sahne almaya başlayan Örümcer, süre içerisinde şöhret olmuştur. çok eskiden bacaklarının güzelliğiyle adını duyurdu ve meşhur usta Berkant’la dillere epope aşk yaşadı. Aşkları pek dillere destan olmuştu ancak Sezen Cumhur Önal, çift için “Nikah Şarkısı” adıyla bir şarkı aranje etti. Çift, dönemin İstanbul Belediye Başkanı Fahri Atabey’in kıydığı nikáhın hemen arkasında Hollanda Havayolları’yla Amsterdam’a uçtu. Serpil Örümcer’le Berkant’ın uçaktan inerken hostesle çektirdiği resim, yıllarca havayolunun reklamlarında kullanıldı. Ancak büyük aşk yalnızca 1 sene sürdü. Kızı Fulya’ya hamileyken eşini terk ediyor.

Müziğe başladıktan sonradan ve 5 albüm ve 7adet 45lik plak çıkarmıştır.

Bir günlük konser için gittiği batman’da 10 gün kalınca tanıştığı Hasan Ölük ile evlendikten daha sonra işkenceye başladı. Raporlar alıp mahkemelerde günler geçiren Serpil Örümcer, bu evlilikten güçlükle kurtuldu. Tüm mal varlığını kaybetti. işportacılık yaptı, simit sattı.

Evlilikleri :
1.evliliği : 1972 yılında şarkıcı Berkant Akgürgen ile evlendi. Bir yıl daha sonra 1973 yılında boşandı. Bu evliliğinden Fulya Akgürgen (d.1973) adında bir kızı var.
2.evliliği :1989 yılında Kayserili bir güvenlik amiri Cengiz Kartal’la evlendi. 1990 yılında eşi öldü.
3.evliliği : Serpil Örümcer, sonra, 4 eşi ve 11 çocuğu olduğunu sonradan öğrendiği Batmanlı işadamı Hasan Ölük’le 1994 yılında evlenmiştir.

Büyük bedensel sıkıntılar içinde olan Serpil Örümcer, hayat mücadelesi vermekteyken üstüne bir de 1990larda deri kanserine yakalanmıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Zeynep Aksu

2010 yılında fena durumda olan evi Vahe Kılıçarslan’ın sunduğu Dekodizayn programı göre yenilenmiş ve iyi ışık halkası getirilmiştir.

Albümleri :
1984 – Aşka Hasret
1985 – Yeşil Yeşil
1987 – Gül Gibi Koklarım Seni
1987 – Aşığım Bir Şoföre
1983 – Kerize Bak Kerize

45lik plakları :
Nikah Şarkısı & Çok Yalnızım (Berkant’la birlikte)
Başı Dönen Aşık & Su Sızmazdı Aramızdan
Bir Gün Hayat Biter & İster Al İster Alma (1969)
Sözünde Durmadın & Sen Hepsinden Güzelsin
Haylaz Kız & Koş Aşkım Koş (1969)
Aşka Hasret & Ayrılık Acısı
Ey Sevda Ey Sevda & Nerde

Filmleri :
1978 – Ali Baba’nın Çiftliği
1976 – Dalgacı Mahmut
1970 – Adım Kan, Soyadım Tabanca
1969 – Çingene Aşkı Paprika
1968 – Benim de kalbim var

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı