S

Seyithan Özdemir

Seyithan Özdemir Biyografisi

Seyithan Özdemir, 1 Ocak 1982 tarihinde Muş’da çiftçi bir ailenin 8 çocuğundan en sonuncusu olarak doğmuştur. 2,05 m boyunda olan Seyithan Özdemir, oyuncu olmadan önce özel koruma olarak tayin yaptı.

Seyithan Özdemir, 2010 yılında İstanbul’a amaçlamak için gelerek, gece kulüpleri ve konserlerde özel emniyet işlerini üstlenirken, özel günlerde ise usta ve işadamlarına yakın korumalık yaptı.

2012 yılında senaryosunu Birol Güven’in yazdığı, yönetmenliğini Hasan Tolga Pulat’ın yaptığı ve Ufuk Özkan, Ecem Özkaya, Hüseyin Avni Danyal, Ayda Aksel, Mahir İpek, Ferdi Akarnur, Kemal Kuruçay, Şeyla Halis’in de rol aldığı “Zengin Kız Fakir Erkek Çocuk” adlı dizide oyunculuğa başladı.

Egemen: Karabasan’ ve ‘Hannas: Karanlıkta Saklanan’ isimli korku filmlerinde oynayan Özdemir’in ana bilinmeye başladığı film ise Tolga Karaçelik‘in yönettiği ve Nadir Sarıbacak, Kadir Çermik, Osman Alkaş gibi ressam isimlerin rol aldığı ‘Sarmaşık’ adlı filmde canlandırdığı ‘Kürt’ karakteriydi.

Seyithan Özdemir, 2016 yılında yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı ve başrollerinde Çağatay Ulusoy, Bensu Soral, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Damla Colbay, Mustafa Uğurlu, Rıza Kocaoğlu, Yıldıray Şahinler, Uğur Yücel, Gözde Kansu, Nebil Sayın, Selim Erdoğan’ın yer aldığı “İçerde” dizisinde Küçük karakterini canlandırdı.

2017 yılında senaryosunu ve yönetmenliğini Müfit Can Saçıntı’nın yaptığı “Yaşamak Hoş Şey” filminde Müfit Can Saçıntı, Yasemin Çonka, Zihni Göktay, Ayşegül Atik, Reha Özcan, Renan Bilek, Övünç Dilber, Günay Karacaoğlu ile beraber rol aldı.

2017 yılında çekimleri Samsun’da yapılan “Kabristan” adlı filmde Seyithan Özdemir, başrolde olarak Gülnihal Samimiyetle ile beraber rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2019 – Geçmiş olsun (Sinema Filmi)
2019 – Enes Batur Gerçek Kahraman (Sinema Filmi)
2018 – Ölü Yatırım (Sinema Filmi)
2018 – Hakan: Muhafiz (Kahin’in Yardımcısı) (TV Dizisi)
2018 – Baba 1.5 (Sinema Filmi)
2017 – Yaşamak Güzel Şey (Sinema Filmi)
2017 – Mezarlık (Mezarcı Cefa) (Sinema Filmi)
2017 – Geri Döndü (Sinema Filmi)
2016 – İçerde (Ufak) (TV Dizisi)
2016 – Çakallarla Dans 4 (Ormancı Ceberrut ( Misafir Oyuncu)) (Sinema Filmi)
2015 – Hannas: Karanlıkta Saklanan (Sinema Filmi)
2015 – Hakim: Karabasan (Giant Man / Frog Hunter ) (Sinema Filmi)
2014 – Sarmaşık (Makineci Kürt) (Sinema Filmi)
2014 – Panzehir (Sinema Filmi)
2012 – Zengin Kız Fakir Erkek Çocuk (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Steven Frayne
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı