S

Sezgi Sena Akay

Algılama Sena Akay Biyografisi

2012 yılında Best Model Of The World birincisidir. 2015 yılında “Acı Aşk” dizisinde Melek karakterini canlandırdı.

Kavrama Sena Akay, 1994 yılında istanbul’da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. 181 cm boyunda olan Algı Sena Akay, uzun vakit Galatasaray ve Fenerbahçe altyapılarında voleybol oynadı. Lise öğretimini Erenköy Kız Lisesi’nde tamamladı. Craft oyunculuk atölyesinden oyunculuk eğitimi aldı. Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde okumaktadır.

Idrak Sena Akay, 18 yaşında iken 2012 yılında Erkan Özerman’ın düzenlediği Best Model of Turkey yarışmasında birinci oldu. Ardındaki Best Model Of The World adlı alımlılık yarışmasına katıldı, birinci oldu.

Algılama Sena Akay’ın Nevin Karatay jarakterini canlandırdığı ve 14 Ocak 2014 tarihinde Kanal D Ekranlarında gösterime giren “Zeytin Tepesi” dizisinde başrol oyuncusu olarak Aslıhan Gürbüz oynuyor. Diğer rollerde Tayanç Ayaydın, Atilla Saral, Zerrin Sümer, Haldun Boysan, Salih Bademci, Ayça Varlıer, Hakan Karahan gibi sanatçılar var. Zeytin tepesi’nin yapımcılığını MF Üretim Faruk Bayhan ve Faruk Aksoy üstlendi.

20 Eylül 2015 tarihinde FOX Tv‘de başlayan “Magazin Postası” sunuculuğunu Idrak Sena Akay yapmaya başladı.

Idrak Sena Akay, 2015 yılında “Acı Aşk” dizisinde Seçkin Özdemir, Selin Şekerci, Hüseyin Avni Danyal, Erkan Can, Alperen Duymaz ile birlikte rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Acı Aşk (Melek)(TV Dizisi)
2014 – Zeytin Tepesi (Nevin Karatay)(TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Stella Adler
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı