S

Shailene Woodley

Shailene Woodley Biyografisi

Shailene Woodley, 15 Kasım 1991 tarihinde ABD. Kaliforniya‘da, Simi Valley’de doğmuştur. Annesinin adı Lori, babasının adı Lonnie Woodley’dir. Tanner adında bir erkek kardeşi vardır. 4 yaşında modellik yapmaya başladı. 15 yaşında iken annesi ve babası boşandı. 15 yaşında anne-babasının ayrıldığı dönemde skolyoz (omurga eğriliği) teşhisi kondu ve uzun bir zaman sırt desteği uygulamak zorunda kaldı.
Shailene Woodley, The Secret Life of thar, çocuk oyuncu olarak pek çok popüler dizide yer aldı. Bunların aralarında, Without a Trace, Everybody Loves Raymond, CSI:NY ve My Name is Earl de var. O.C. dizisinde altı bölüm her tarafında Mischa Barton’ın canlandırdığı Marissa’nın kız kardeşini oynaması popülaritesini arttırdı.

2008-2011 yılları aralarında yayınlanan ve genç seyirci kitlesini hedefleyen ABC aile dizisi The Secret Life of the American Teenager kariyerinin dönüm noktası oldu.

2004 yılında“A Place Called Home” adlı TV filminde Ann Margaret’in kızı rolünde yer aldı. Ertesi sene, Amerikan gençlik edebiyatının 1980’lerdeki örneklerinden American Girl serisinden uyarlanan, 1750’lerde geçen Felicity: An American Girl Adventure dizisinde Felicity karakterini oynadı.

İlk sinema filmi, çok küçük bir rolde gözüktüğü “Moola”ydı. Sinema kariyerinin dönüm noktası ise yılın azami iltifat toplayan filmlerinden biri olan 2011 yılında yapılan “Senden Bana Kalan” oldu. George Clooney’nin canlandırdığı Matt King’in büyük kızı Alexandra rolü ona ilk olarak Altın Küre ödülleri elde etmek üzere filmin katıldığı pek fazla festivalde farklı alanlara yönlendirilmiş adaylıklar ve ödüller getirdi.

Shailene Woodley, 2014 yılında “Uyumsuz” adlı sinema filminde başrollerini Theo James ve Kate Winslet ile paylaştı.

2016 yılında yönetmenliğini Oliver Stone‘un yaptığı ve eski bir CIA çalışanı olan Edward Snowden‘in binlerce CIA dosyasını yayan ve basınla paylaşan öyküsünü anlatan “Snowden” adlı sinema filminde; Joseph Gordon Levitt, Nicolas Cage ve Melissa Leo ile birlikte oynadı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Selim Soydan

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Ahenksiz Serisi: Yandaş Birim 1(Tris) (Sinema Filmi)
2016 – Snowden (Lindsay Mills) (Sinema Filmi)
2015 – Insurgent / Kuralsız (Sinema Filmi)
2014 – İnanılmaz Örümcek Adam 2 (Mary Jane Watson ) (Sinema Filmi)
2014 – Uyumsuz / Divergent (Beatrice Prior / Tris ) (Sinema Filmi)
2014 – Karda Bir Beyaz Kuş / White Bird in a Blizzard (Kat Connors) (Sinema Filmi)
2014 – Aynı Yıldızın Altında (Hazel Grace Lancaster) (Sinema Filmi)
2013 – The Spectacular Now (Aimee Finicky) (Sinema Filmi)
20lmi)
2010 – Teen Choice Awards 2010 (Kendisi)(Tv Programı)
2008 – The Secret Life of the American Teenager (Amy Juergens)(TV Dizisi)
2005 – Felicity: An American Girl Adventure
2003-2004 – The O.C. (dizi)
1999 – Replacing Dad (Sinema Filmi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı