S

Simge Sağın

Amblem Sağın Biyografisi

Arma Sağın, 8 Ağustos 1981 tarihinde istanbul, Şişli‘de doğmuştur. Muzisyen bir babanın kızı oluşu hayatının her hemencecik müzikle iç içe büyümesine sebep oldu. 12 yasında gitar çalmaya ve besteler yapmaya başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünde öğrenim fark etti.
Amblem Sağın, öğrencilik sürecinde çalışmaya başlayan Amblem, ilk profesyonel deneyimini Zeynep Dizdar orkestrasında kazandı. Daha sonrasında Gülşen’e 4, Yaşar Günaçgün’a 2 ve Serdar Ortaç’a 2 sene sahnede vokalist olarak eşlik etti.

2007 yılında başrollerinde Vahide Perçin, Talat Bulut, İlhan Şeşen’in oynadığı “Annem” adlı dizi için Kıraç ile düet yaptı. Süper FM’in jeneriği gibi sahne deneyimleri dışında o kadar fazla jenerik ve dizi müziği çalışmasını seslendirdi.

Sembol Sağın, Erdem Kınay prodüktörlüğündeki “Yeni Çıktı” adlı birincil albümünü 2011 yılında yayınladı.

2014 yılında prodüktörlüğünü kendi üstlendiği Bip Bip adlı ikinci EP albümünü çıkardı. Albüm Doğan Music Company etiketiyle piyasaya sürüldü. Albümden “Bip Bip” adlı şarkısına klip çekildi. Klip YouTube’da 30 milyon üstünde izlenmeye ulaştı.

2015 yılında Ozan Bayraşa prodüktörlüğünde Riff Cohen’in “Dans Mon Quartier” şarkısının Türkçe sözlerle cover hali olan “Miş Miş” adlı ilk teklisini çıkardı. Tekli Doğan Music Company etiketiyle yayımlandı. Şarkı, Türkiye Resmî Listesi’nde 1 numaraya dek yükselmeyi başardı. 29 Ocak 2016’da ikinci teklisi olan “Yankı”yı yayımladı. Şarkının söz ve müziği Sezen Aksu, Deniz Erten, Ersay Üner ve Simge tarafından hazırlandı.

Sembol Sağın, düzenleyen Ozan Bayraşa ile birliktedir.

Albümleri :
2011 – Yeni Çıktı
2014 – Bip Bip
2015 – Miş Miş
2016 – Akustik
2016 – Kamera

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Sinan Çalışkanoğlu
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı